ГоловнаЕкономікаДержава

Кабмін прогнозує зростання доходів місцевих бюджетів на 25% у 2017 році

"Багато говорили, що караул, знищується система місцевого самоврядування. Ну повна нісенітниця".

Кабмін прогнозує зростання доходів місцевих бюджетів на 25% у 2017 році
Фото: EPA/UPG

Кабінет міністрів прогнозує зростання доходів місцевих бюджетів на 25% у 2017 році.

Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив в інтерв'ю "Еспресо".

"Якщо ви пам'ятаєте бюджетний процес, то багато говорили, що знищується, караул, знищується система місцевого самоврядування. Ну повна нісенітниця. Я як фахівець слухаю ці речі і розумію, що вони не мають нічого спільного з реальністю. Навпаки, і збільшення відповідальності, і збільшення надходжень. Маємо майже 50% рік до року збільшення місцевих бюджетів. Тому люди й кажуть, що гроші на місцях є. На цей рік ми знову закладаємо зростання ще на 25%", - сказав прем'єр.

На його думку, така децентралізація дає можливість підірвати основи корупції.

"Тому що коли система дуже централізована, нею дуже легко керувати з точки зору тіньових якихось речей. А децентралізація, навпаки, все повністю роздає на місця і там дуже важко централізовано будувати якісь корупційні схеми", - заявив прем'єр.

Нагадаємо, 20 грудня 2016 року Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу, згідно з якими частина витрат в освітній та медичній сферах тепер будуть лежати на місцевій владі, а не на держбюджеті, як раніше. Мова йде про утримання шкіл (крім зарплат), ПТУ і санаторіїв для хворих на туберкульоз, дітей і підлітків.

Також на балансі місцевих бюджетів будуть витрати на комунальні послуги та енергоносії установ охорони здоров'я, пільги на послуги зв'язку, інші пільги і компенсаційні виплати за проїзд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter