ГоловнаЕкономікаДержава

Росія згодна не зараховувати плату України за газ у рахунок поставок на Донбас

"Газпром" готовий надати гарантійний лист.

Росія згодна не зараховувати плату України за газ у рахунок поставок на Донбас
Фото: EPA/UPG

"Газпром" готовий надати "Нафтогазу України" гарантійний лист про те, що передоплата України за поставки газу не буде зарахована в рахунок оплати поставок на неконтрольовані Україною території Донецької і Луганської областей.

Про це повідомив постійний представник РФ при Євросоюзі Володимир Чижов, коментуючи тристоронні газові переговори в Брюсселі, повідомляють на сайті МЗС РФ.

Позиція "Нафтогазу" на переговорах зводилася до того, щоб, окрім врегулювання питання ціни, було підписано додаткові домовленості зі скасуванням правила "бери або плати" на період закупівлі газу та визначенням пунктів доставки газу на територію України, щоб уникнути його поставки на неконтрольовані території Луганської та Донецької областей.

За словами Чижова, російська сторона додаткових домовленостей не бачила, проте була готова надати гарантійний лист з приводу питання "боргу" за поставки газу на Донбас.

"Ніхто ніякої додаткової угоди в очі не бачив. Ніякого українського проекту, ніякої конкретної пропозиції не існує в принципі. Пояснюючи, навіщо це потрібно, українські колеги починають фантазувати: мовляв, ми «Газпрому» гроші перекажемо, а ви їх зарахуєте за поставки газу на Донбас. На це «Газпром» відповідає, що готовий надати відповідний гарантійний лист", - сказав він.

Чижов стверджує, що ініціатива тристоронніх переговорів щодо газу виходила не від Росії, а від Єврокомісії.

При цьому головною перешкодою для відновлення поставок російського газу в Україну він назвав рішення Господарського суду Києва, який ухвалив стягнути з "Газпрому" $6,6 млрд. За словами Чижова, Росія побоюється, що в рахунок погашення штрафу Україна може зарахувати гроші за поставки газу.

Нагадаємо, тристоронні переговори щодо відновлення поставок російського газу в Україну відбулися 9 грудня в Брюсселі, але результатів не принесли.

Україна вже більш ніж рік не купує російський газ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter