ГоловнаЕкономікаФінанси

НБУ закрив одеський Інвестбанк

Держава поверне вклади 98% клієнтів банку.

НБУ закрив одеський Інвестбанк

Правління Національного банку України від 15 грудня визнало ПАТ "КБ "Інвестбанк" неплатоспроможним.

Як повідомляють на сайті регулятора, після зарахування Інвестбанку до категорії проблемних акціонери фінустанови не вжили достатніх заходів для приведення розміру статутного капіталу у відповідність до вимог законодавства.

"У зв'язку із цим статутний капітал Інвестбанку на 15 грудня 2016 року не відповідав вимогам законодавства щодо мінімального розміру статутного капіталу у 120 млн грн, який банки зобов'язані були забезпечити до 17 червня 2016 року", - йдеться в повідомленні НБУ.

Регулятор уточнює, що 98% вкладників Інвестбанку отримають свої вклади в повному обсязі: їхній розмір не перевищує гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми у 200 тис. грн.

Головний офіс Інвестбанку розташований в Одесі, більшість відділень працювали на території міста й області. Кілька відділень також відкрили в Києві й області.

Станом на 7 червня 2016 року основними власниками Інвестбанку були громадяни України Олексій Котковський (41,25% акцій), Олександр Незвинський (19,96%), Тамара Незвинська (2,35% акцій) і ТОВ "Баб-Інвест" (24,05% акцій). Котковському належить мережа ресторанів швидкого харчування McFoxy.

Інвестбанк, згідно з даними НБУ, на початок жовтня цього року за розміром активів (410,2 млн грн) займав 76 місце серед 100 банків, які діяли на той момент. Його заборгованість перед фізособами становила на той момент 143,6 млн грн, у тому числі в іноземній валюті - 73,54 млн грн, перед юрособами - відповідно 15,9 млн грн і 0,91 млн грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter