ГоловнаЕкономікаБізнес

В ідеї Мінінфраструктури спростити відкриття автовокзалів угледіли загрози

Ініціатива може призвести до росту нелегальних перевезень.

В ідеї Мінінфраструктури спростити відкриття автовокзалів угледіли загрози
Архив
Фото: Facebook/Кличко-мер

Ініційовані Міністерством інфраструктури поправки до основних нормативних актів, які регулюють діяльність автостанцій в Україні, сприятимуть зростанню кількості нелегалів і зниженню якості послуг пасажирських перевезень, заявив начальник нового приватного столичного автовокзалу "Теремки" Олександр Колосовський.

"Вивчивши ці зміни, ми були вкрай здивовані рішенням міністерства, адже спрощуються процедури, пов'язані з відкриттям автостанції. В майбутньому це може відбуватися за заявочним принципом без попереднього обстеження автостанції Укртрансбезпекою; виключається поняття "паспорт автостанції". Як результат - істотно спрощуються вимоги до автовокзалів, що, на нашу думку, призведе до погіршення умов обслуговування пасажирів. Кількість нелегальних перевезень зросте з 4 000 до 10 000", - повідомляє слова Колосовського агентство "Українські Новини".

Він також додав, що Мінінфраструктури планує скасувати ухвалу розміру автостанційного збору та розрахунку вартості обов'язкових послуг. "Це призведе до безконтрольного встановлення збору автостанціями та негативно позначиться на вартості квитків. Вона буде визначатися власником автостанції без узгодження з міськими адміністраціями, на території яких розташований автовокзал. Це може призвести до зростання цін на квитки, а також до ухилення від сплати податків, а це все - надходження в бюджет. Крім того, наболіла проблема трафіку тепер вже завантаженого міста зросте в рази", - заявив Колосовський.

За його словами, все вищевказане - тільки мала частина того, чим загрожують нові зміни. "Найголовніше - це те, що порушуються права пасажира на отримання послуг належного рівня та збільшуються можливості для зростання і так величезної кількості нелегальних перевізників. Як результат, постраждають усі: і пасажири, і перевізники, і міські бюджети. Ми вважаємо, що такі поправки до основних нормативних актів тільки відкинуть нас назад в минуле і загальмують розвиток якісних автостанцій і сумлінних перевізників", - резюмував Колосовський.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter