ГоловнаЕкономікаБізнес

Коломойський слідом за Ярославським передумав купувати ОПЗ

"Укрнафтобуріння" відмовилося від участі в конкурсі.

Коломойський слідом за Ярославським передумав купувати ОПЗ

ПАТ "Укрнафтобуріння", яка належить Ігорю Коломойському та Віталію Хомутинніку, передумало брати участь у конкурсі з приватизації Одеського припортового заводу.

Про це агентству УНІАН повідомив заступник начальника юридичного відділу "Укрнафтобуріння" Тарас Метенко.

"Ми відмовилися від участі в конкурсі", - сказав він.

Напередодні від приватизації ОПЗ відмовилася також група DCH Олександра Ярославського. Вона заявила, що ФДМ оприлюднив не всю інформацію про фінансово-господарської діяльності ОПЗ. За даними DCH, реальна сума кредиторської заборгованості заводу становить не менш ніж $85 млн, а в найбільш песимістичному варіанті може перевищувати $350 млн.

Нагадаємо, 31 жовтня 2016 року Фонд державного майна оголосив конкурс із продажу 99,567% акцій ОПЗ і призначив проведення аукціону на 14 грудня. Стартова ціна - 5,16 млрд гривень (близько 201 млн доларів), крок торгів - 150 млн гривень.

На перший конкурс, який мав відбутися в липні 2016 року, ОПЗ виставляли за 13,175 млрд гривень, тобто близько $500 млн. Жоден інвестор не захотів купувати завод за такою ціною.

У 2009 році Коломойський в особі компанії "Нортіма" виграв конкурс із приватизації ОПЗ. Однак уже через годину після торгів комісія відмовилася визнати "Нортіму" переможцем. Члени комісії вважають ціну заниженою (5 млрд гривень) і висловили сумнів у корисності такого продажу. В результаті конкурс із продажу ОПЗ у 2009 році визнали таким, що не відбувся.

ОПЗ володіє найбільшим у СНД виробництвом аміаку і просто великим виробництвом карбаміду, а також унікальним - єдиним у країні - терміналом із перевалки аміаку на морські судна. Крім того, одеський завод є кінцевою ланкою аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Одеса.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter