ГоловнаЕкономікаБізнес

Прокуратура оголосила в розшук голову "Сумихімпрому"

Ігоря Лазаковича вважають протеже Group DF.

Прокуратура оголосила в розшук голову "Сумихімпрому"
Фото: dmitryfirtash.com

Прокуратура Сумської області 6 грудня заочно повідомила про підозру керуючого санацією (фінансовим оздоровленням) заводу "Сумихімпром" Ігоря Лазаковича й оголосила його в розшук.

Як повідомляють на сайті прокуратури, він звинувачується в розтраті 93 млн гривень за рахунок придбання сировини за завищеною вартістю і закупівлі непотрібних юридичних послуг.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч.5 ст.191 (розтрата майна в особливо великих розмірах), ч.1 ст.366 (службове підроблення), ч.2 ст.209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

До суду скеровано клопотання про арешт Лазаковича та обшук у його будинку.

Також під час слідства перевірять законність отримання та переказування у 2012-2013 роках 11 млн грн підприємством, пов'язаним з керівництвом ПАТ "Сумихімпром", у благодійний фонд "Сумський регіон".

"Сумихімпром" є державним підприємством, але операційний контроль над ним здійснював Дмитро Фірташ через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, якого вважають протеже власника Group DF.

ПАТ "Сумихімпром" - це ключове підприємство хімічної галузі України, виробляє фосфатні мінеральні добрива і входить у список топ-100 найбільших державних підприємств. Основна продукція компанії - комплексні хімічні добрива (53% продажів) і діоксид титану (40% продажів). Підприємство виробляє близько 50 видів хімічної продукції, яку використовують у сільському господарстві, будівництві, лако-фарбовій промисловості, шкіряній і гумовій промисловості.

У грудні 2015 року було проведено конкурс на заміщення посади голови правління заводу "Сумихімпром". Ним став Димитро Каландадзе, власник грузинської компанії Agromax, яка постачає запасні частини, витратні матеріали та комплектуючі для тваринницьких господарств.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter