ГоловнаЕкономікаДержава

У Порошенка підтвердили підготовку законопроекту про експорт лісу

Натомість ЄС надасть Україні 600 млн євро.

У Порошенка підтвердили підготовку законопроекту про експорт лісу
Фото: Николай Даневич

Спільна робоча група уряду і парламенту розробила законопроект, який скасовує мораторій на експорт лісу з України, повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

"Питання вирубки лісу в цьому законопроекті вирішується не шляхом заборони експорту, а розробки комплексних заходів контролю, які не допустили б зловживань у цій сфері", - сказав Єлісєєв на брифінгу.

За його словами, Єврокомісія після ухвалення цього проекту закону надасть Україні транш у розмірі 600 млн євро.

"Ми обговорили з Єврокомісією, і вони вважають, що закладений у законопроекті компроміс їх задовольняє і відповідає умовам надання траншу в 600 млн євро", - сказав заступник голови Адміністрації.

У четвер на прес-конференції під час саміту Україна - ЄС президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що Президент Петро Порошенко висловив намір скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка, що дозволить надати Україні наступний транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Раніше видання "Апостроф"отримало коментар Держлісагентства, в якому перелічено низку норм законопроекту, який розробляють.

За незаконну вирубку будуть штрафувати на суму від 8,5 до 17 тис. грн (зараз 800-1700) або застосовувати позбавлення волі на строк до 5 років. Крім того, за неправильну видачу дозволів на вирубку лісу (лісових квитків) будуть стягувати штраф у розмірі близько 4,5 тис. грн (зараз 136 грн). Пропонують також ввести єдиний реєстр електронного обліку для всіх лісокористувачів і обов'язковий облік деревини до того, як вона буде вивезена.

Нагадаємо, відсутність чітко визначеної законодавчо відповідальності підприємців за несанкціоноване вирубування і експорт лісу призвело до того, що Верховна Рада ввела заборону (мораторій) на експорт необробленого лісу. Вона набула чинності 1 грудня 2015 року. Закон забороняє протягом 10 років експортувати за кордон лісоматеріали у вигляді необробленої деревини, т.зв. ліс-кругляк і ін.

Однак заборона на експорт лісу порушує зобов'язання України в рамках Світової організації торгівлі та Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter