ГоловнаЕкономікаДержава

Україна пригрозила ЄС позовом через рішення щодо газопроводу OPAL

Сторони спочатку проведуть консультації.

Україна пригрозила ЄС позовом через рішення щодо газопроводу OPAL
Константин Елисеев
Фото: focus.ua

Україна домовилася з Європейським Союзом провести додаткові консультації з приводу дозволу "Газпрому" збільшити прокачування газу трубопроводом OPAL в обхід України. Якщо переговори на політичному рівні результату не дадуть, "Нафтогаз" може подати позов до Єврокомісії.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

"Ми порушили питання, пов'язане з "Північним потоком", зокрема з нещодавнім рішенням Єврокомісії про надання доступу "Газпрому" до системи OPAL. ЄС почув наші аргументи. Домовилися провести додаткові консультації для того, щоб ми могли знайти компроміс у цьому питанні", - сказав він.

Єлісєєв додав, що Україна вважає це рішення суперечливим, воно не враховує енергетичні інтереси України як члена договору про Енергетичне співтовариство.

"Паралельно Україна працює з країнами-членами ЄС... Керівник "Нафтогазу" проводить консультації з партнерами, зокрема із сусідніми країнами, щоб сформувати команду однодумців, які зможуть разом з нами перевести це питання в юридичну площину, якщо воно не буде вирішене політично", - додав Єлісєєв.

Зокрема, за його словами, рішення Єврокомісії суперечить духу угоди про асоціацію та угоди про Енергетичне співтовариство, згідно з якою якщо одна сторона приймає рішення, вона повинна провести консультації, а таких з Україною не було.

Нагадаємо, Єврокомісія 28 жовтня схвалила збільшення використання "Газпромом" потужностей газопроводу OPAL, який об'єднує "Північний потік" з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Спочатку "Газпром" міг використовувати тільки 50% потужностей OPAL, тепер, згідно з рішенням комісії, підприємство зможе брати участь в аукціонах на прокачування цією трубою ще 7,7-10,2 млрд куб. м, тобто отримати доступ ще до 21,4-28,3% потужностей.

Завдяки OPAL доступ до російського газу отримують країни Центральної Європи, причому відбувається це в обхід території України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter