ГоловнаЕкономікаБізнес

АМКУ визнав відсутньою конкуренцію на ринку дистрибуції сигарет в Україні

Компанія-монополіст є постачальником усіх чотирьох найбільших виробників.

АМКУ визнав відсутньою конкуренцію на ринку дистрибуції сигарет в Україні

Антимонопольний комітет визнав, що в Україні відсутня конкуренція на ринку дистрибуції сигарет.

Як наголошено в повідомленні АМКУ, монопольне становище з 2013 року на ньому займає компанія “Тедіс-Україна” (колишній “Мегаполіс-Україна”), яка є єдиним дистриб'ютором чотирьох найбільших виробників.

На думку комітету, у "Тедіс-Україна" є можливість нав'язувати іншим учасникам ринку невигідні умови договорів, встановлювати як розмір власного валового прибутку, так і розмір валового прибутку своїх покупців - оптових і роздрібних торговців, а також можливість обмежувати своїм торговим партнерам поставки сигарет без достатніх правових причин.

ТОВ "Тедіс-Україна" заперечує монопольне становище на ринку та зловживання ним.

Розслідування Антимонопольного комітету щодо "Тедіс-Україна" велося з жовтня 2015 року.

Нагадаємо, що "Тедіс-Україна" на початку своєї діяльності мав російське коріння: до числа засновників входив концерн "Мегаполіс", що належить російському мільярдерові Ігорю Кесаєву. На початку цього року навколо компанії розгорівся великий скандал, коли "Мегаполіс" звинувачували в тому, що виручені монополістом гроші транзитом через Росію використовували для фінансування терористів "ДНР" і "ЛНР". Активісти за участю народних депутатів блокували роботу складів дистриб'ютораі робота компанії на кілька днів була паралізована.

"Тедіс-Україна" контролює весь ринок дистрибуції тютюнових виробів. Його послугами користуються всі чотири найбільші виробники: "Філіп Морріс Україна", "JTI Україна", "Імперіал Тобако Юкрейн" і "BAT Україна", які займають 98% ринку сигарет. У 2014-му і 2015 роках 100% вироблених в Україні сигарет були реалізовані "Тедісу" (тоді ще "Мегаполіс").

За рахунок цього "Тедіс-Україна" входить у топ-20 найбільших українських компаній.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter