ГоловнаЕкономікаФінанси

Курс становитиме 28 гривень за долар до кінця 2016 року, - прогноз ICU

Курс гривні ослабне, незважаючи на черговий транш МВФ.

Курс становитиме 28 гривень за долар до кінця 2016 року, - прогноз ICU
Фото: Макс Требухов

До кінця 2016 роки за долар США будуть давати 28 гривень, очікують в інвесткомпанії ICU. Про це йдеться в аналітичному звіті компанії, конспект якоо опублікував на LB.ua. При цьому середньорічний курс становитиме 26,34 гривні за долар США.

"Стан експорту як і раніше гірший, ніж ринок (частково через тривалу ворожість Росії до українських торговельних потоків). Дефіцит рахунку поточних операцій в 0,9 млрд дол. США в 1К16 виявився більшим, ніж за той самий період минулого року, коли він становив 0,5 млрд дол. США. Це, разом з нашим аналізом галузевих балансів в 1К16 (помітний дефіцит приватного сектора в 6,3% в 1К16 показує, що або держсектор рухається в дефіцит, або зовнішній сектор - до меншого дефіциту поточного рахунку), вказує на ймовірність макрокоректування в 2016 році за допомогою зміни обмінного курсу, який призведе до скорочення попиту на іноземні товари. Це може статися, незважаючи на настільки очікуване відновлення програми МВФ і подальше збільшення офіційних валютних резервів до 19 млрд дол. США станом на кінець 2016 року", - йдеться в аналітичному звіті.

При цьому новий прогноз щодо курсу гривні виявився кращим за попередній (32 гривні за долар на кінець року і 29,95 гривень за долар - середньорічний) завдяки уповільненню інфляції і політиці ФРС США, спрямованої на ослаблення долара нижче за інші основні валюти, включаючи валюти головних торгових партнерів Україна (країни Єврозони і країни-члени ЄС з іншими валютами, крім євро, Туреччина і Росія).

Аналітичний звіт ICU був опублікований на сайті компанії наприкінці травня, проте після цього компанія не випускала нових звітів і не повідомляла про перегляд своїх прогнозів щодо курсу гривні.

Нагадаємо, колишній міністр фінансів України, депутат Ради Віктор Пинзеник опублікував на LB.ua статтю про причини девальвації гривні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter