ГоловнаЕкономікаДержава

Держстат засекретив статистику виробництва спирту, олії, печива, макаронів та інших товарів

Поширення статистичної інформації про ці продукти заборонено.

Держстат засекретив статистику виробництва спирту, олії, печива, макаронів та інших товарів
Фото: xxxPATRIK/Depositphotos

Державна служба статистики вилучила дані про виробництво спирту, глини, печива і вафель, соняшникової олії, макаронів, слабоалкогольних напоїв та інших видів промислової продукції за перший квартал 2016 року.

Про це свідчать дані на сайті відомства за січень-березень 2016 року, повідомляє "Бізнес Цензор".

Зокрема у графі таблиці, де вказують загальні обсяги виробництва, навпроти деяких видів продукції стоїть посилання "2" - статистика виробництва цих видів продукції засекречена "з метою забезпечення виконання вимог Закону України "Про державну статистику" щодо конфіденційності інформації".

"Поширення статистичної інформації, на підставі якої можна визначити конфіденційну статистичну інформацію про конкретного респондента, забороняється", - наголошено в розділі V цього закону.

Згідно з інформацією на сайті, 2016 року Держстат засекретив статистику виробництва таких видів продукції: вапняк, флюс вапняковий та інший вапняковий камінь для виготовлення вапна та цементу; глини інші, андалузит, кіаніт і силіманіт; муліт; оселедець солений; овочі (крім картоплі), фрукти, горіхи, гриби й інші їстівні частини рослин, приготовлені або консервовані з додаванням оцту чи оцтової кислоти; олія соняшникова нерафінована і її фракції; печиво солодке і вафлі; вироби макаронні, локшина та вироби борошняні подібні; слабоалкогольні напої міцністю від 1,2% до 8,5%; води натуральні мінеральні негазовані і безалкогольні напої; килими та підлогові покриття, ткані; деревина листяних порід у вигляді погонажу, профільованого уздовж будь-якого з ребер чи площин (крім брусків, планок і фриз для паркетного або дерев'яного покриття підлоги); папір і картон у рулонах або аркушах; спирт етиловий неденатурований з вмістом спирту не менш ніж 80 об. %; клінкери цементні, портландцемент, цемент глиноземистий, цемент безклінкерний шлаковий і цементи гідравлічний; фітинги для труб і труб, зі сталі, литі; причепи та напівпричепи сільськогосподарські самозавантажувальні чи саморозвантажувальні.

Нагадаємо, 2012 року Держстат засекретив статистичні дані про виробництво шиферу і м'якої покрівлі. У відомстві пояснили, що якщо дані з виробництва певного виду продукції надають менш ніж три підприємства, то вона стає конфіденційною, згідно із законом "Про державну статистику".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter