ГоловнаЕкономікаБізнес

НКРЕКУ підтримала проект закону про погашення боргів держшахт за електроенергію

Регулятор ініціює підготовку закону про стабілізацію розрахунків на гуртовому ринку електроенергії

НКРЕКУ підтримала проект закону про погашення боргів держшахт за електроенергію
Шахта <<Торецкая>> в Дзержинске
Фото: vk.com/club10295849

НКРЕКУ підтримує законопроект №4272 про внесення змін до державного бюджету на 2016 рік у питанні погашення заборгованості за електроенергію. Про це повідомив журналістам член комісії Володимир Євдокимов, пише УНН.

"У нас тиждень тому відбулася велика комплексна нарада, де, зокрема, розглянули механізми погашення заборгованостей. Один з механізмів уже зареєстровано у Верховній Раді (законопроект №4272). Так буде погашатися взаємна заборгованість", - сказав він.

За його словами, причини виникнення боргів потрібно розглядати в комплексі. "Там є і питання неплатежів, і недофінансування бюджету, і багато інших. Цей закон частково допоможе вирішити проблему", - зазначив він.

За словами Євдокимова, регулятор ініціює підготовку закону про стабілізацію розрахунків на гуртовому ринку електроенергії. "Там усе - і те, що стосується і поточних питань, у тому числі і врегулювання питань погашення заборгованості. Ми будемо просити Міністерство енергетики та вугільної промисловості просувати законопроект, тому що НКРЕКУ не має законодавчої ініціативи", - пояснив він.

"До 20 травня ми будемо відпрацьовувати це питання, і буде вже готовий сам проект закону. Я думаю, що цей закон повинен вирішити цю проблему. Ми зробили його комплексним", - додав Євдокимов.

За його словами, до розробки документа залучено багато фахівців в енергетичній галузі та фінансистів. "Було зроблено аналіз - чому виникали ці заборгованості", - зазначив представник регулятора.

Євдокимов повідомив також, що в проекті закону про стабілізацію розрахунків пропонуватимуть введення спецрахунків для водоканалів для нормалізації поточних платежів. "А борги - там будуть механізми, будемо розглядати і вирішувати, які механізми вибирати і реалізовувати".

За його словами, є багато питань, які необхідно врегулювати з Мінфіном і Мінекономрозвитку.

Проект закону №4272 передбачає погашення взаємних боргів енергокомпаній і держшахт на 3 млрд грн за рахунок податкових платежів з подальшим поверненням цих коштів у бюджет.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter