ГоловнаЕкономікаБізнес

Nemiroff: Податки сплачено - якість збережено Новини компаній

З 1 березня акциз на алкоголь виріс на 50%, що спричинило збільшення вартості алкогольної продукції.

Піднімати ціни на свій продукт змушені сумлінні виробники, які платять всі податки в держбюджет. Серед них - підприємство ТОВ «ЛВН Лімітед», що спеціалізується на виробництві горілки і міцних спиртних напоїв під маркою Nemiroff, відомою вже більш ніж у 80 країнах світу (далі - Nemiroff). 2015 року загальна сума податків, сплачених компанією Nemiroff до держбюджету України, склала понад 764 млн гривень.

Nemiroff не тільки справно платить податки, а й видає своїм співробітникам білу зарплату, сплачуючи всі необхідні суми в бюджет. Виробник відкрито заявляє споживачеві: «Податки сплачено - якість збережено». З одного боку, міжнародний бренд Nemiroff дбає про свого споживача, пропонуючи напій найвищої проби, а з іншого - наповнює державний бюджет.

На відміну від представників тіньового бізнесу, які звикли заощаджувати на податках і якості свого продукту, легальний виробник зобов'язаний виконати цілу низку зобов'язань перед державою і перед споживачем. Сюди входить оплата всіх податків і зборів наперед, закупівля якісної сировини, модернізація виробництва, видача зарплати. Нелегальний виробник за якість свого продукту не відповідає і податків не платить. Знижуючи витрати, він цілком може встановити невисокі ціни на свою горілку і створити конкуренцію легальним заводам, які виставляють законно виправдані ціни.

Юрій Сорочинський, генеральний директор компанії Nemiroff, пояснив, як сьогодні формується ціна на 0,5-літрову пляшку горілки:

1) собівартість 0,5-літрової пляшки горілки на заводі - приблизно 17,94 грн;

2) з 1 березня поточного року акцизний податок становить 21 грн;

3) 20% ціни готової продукції становить податок на додану вартість - у межах 7,82 грн;

4) додаємо націнку продавця, витрати на доставку й отримуємо кінцеву вартість пляшки горілки - близько 70 грн.

Отже, вартість пляшки доброї горілки просто не може бути нижчою. Це ціна, яку легальний виробник встановлює, щоб вижити в умовах конкуренції, оскільки «тіньовик» може оминути перелічені пункти і запропонувати нижчі ціни. Голова асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк зазначає: «Деякі продавці пропонують пляшку об'ємом 0,5 літра з красивою етикеткою за 25 гривень. Уявляєте, на чому потрібно економити, щоб після підвищення податків виставити таку ціну?» А ми ж уже встигли переконатися, що податки і витрати на реалізацію складають основну частину вартості пляшки доброї горілки.

Варто звернути увагу і на той факт, що з 1 квітня на 19% підніметься закупівельна ціна на спирт. Це пов'язано з подорожчанням зерна майже на 30% і збільшенням витрат на електроенергію на 16%, як заявили в ДП «Укрспирт».

Стає очевидно, що постійне підвищення цін і стрімкий розвиток тіньового сектору можуть змовити скорочення споживання ліцензійного алкоголю, адже споживач буде шукати, де дешевше, і перейде на продукт нижчої якості. Як наслідок, легальному виробнику доведеться знизити обсяги виробництва, скоротити частину співробітників і зменшити виплати в бюджет. Тож «тіньова» горілка ставить під загрозу не тільки виробництво ліцензованого алкоголю, а й економіку країни загалом.

Усе, що може зробити покупець у нинішній ситуації, - подбати про свою безпеку і купувати якісну, легальну продукцію.

Nemiroff відповідає за свій продукт і перед споживачами, і перед державою: платить податки, використовує скляну тару один раз, бере першокласне сировину в надійних постачальників, впроваджує сучасні технології у виробництво. За такого серйозного підходу до роботи горілка коштує дорожче, водночас і якість у неї найкраща. Це підтверджує і Юрій Сорочинський: «Ми ретельно вибираємо спирт. Він повинен бути бездоганним, тільки класу Люкс, гармонійно поєднуватися з водою. Тому куплений спирт ми додатково доочищаємо, «випрямляючи» його - під великим тиском і при високій температурі виокремлюємо чисту основу. Ми завжди виконували цю процедуру, оскільки наші внутрішні стандарти і вимоги до спирту набагато вищі, ніж у інших виробників на ринку. Саме така технологія робить смак Nemiroff справжнім і гармонійним».

Природно, споживач сам вирішує, що йому купувати. Але якщо йдеться про здоров'я, безпеку та можливості підтримати економіку країни, тоді вибір очевидний. Тільки дотримання балансу «ціна - якість - відповідальність» допоможе вибудувати гармонійні відносини між виробником, споживачами і державою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter