ГоловнаЕкономікаДержава

Порошенко підписав зміни до закону про приватизацію

Президент дав добро на продаж держвласності.

Порошенко підписав зміни до закону про приватизацію
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко в п'ятницю, 4 березня, підписав закон про внесення змін у процедуру приватизації, який необхідний для запуску масштабного продажу державного майна.

Про це повідомила

прес-служба голови держави.

Закон забезпечує недопущення до процесів приватизації як покупців юридичних і фізичних осіб із держав, які визнані ВРУ державою-агресором. Також він вводить вимогу для торговців цінними паперами надавати інформацію про осіб, в інтересах яких здійснюється придбання державних корпоративних прав.

Окрім того, закон скасовує норму, яка закріплювала обов'язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об'єктів груп В і Г до проведення конкурсу. Фонду держмайна надається можливість залучати до процесу приватизації радників за позабюджетні кошти.

Фонд держмайна розробив згаданий законопроект ще на початку літа 2015 року, але парламент не встиг його розглянути, що загальмувало процес приватизації, передусім великих об'єктів. Уряд змушений був призупинити, зокрема, продаж ПАТ "Одеський припортовий завод".

Закон

набуває чинності наступного дня після публікації.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко наприкінці грудня назвав державні підприємства "потужним джерелом корупції" і закликав Верховну Раду прискорити їхню приватизацію.

2016 року держава розраховує виручити 17 млрд гривень від приватизації.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter