ГоловнаЕкономікаБізнес

"Наш край" запропонував знизити тарифи за допомогою встановлення лічильників на тепло

Нинішня система передбачає оплату не за використані гігакалорії, а за квадратні метри.

"Наш край" запропонував знизити тарифи за допомогою встановлення лічильників на тепло
Фото: mycity.mk.ua

Партія "Наш край" вимагає до кінця 2016 року встановити лічильники на тепло в кожному будинку. Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті політичної сили.

У ній сказано, що тарифи на тепло для населення економічно не обґрунтовані, а 76% підприємств ТКЕ штучно завищують ціни. Після встановлення лічильників компанії, які постачають тепло, не зможуть маніпулювати з розрахунком теплової енергії та безпідставно підвищувати ціни.

"Нинішня система розрахунку вартості опалення передбачає оплату не за фактично використані гігакалорії, а за квадратні метри. Це застаріла система, яка дозволяє необґрунтовано підвищувати ціну на тепло. Сьогодні тарифи на опалення - це корупційні домовленості між монополістом і регулятором. І ми повинні змінити цю систему", - коментує співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак.

За даними досліджень, будинки, обладнані лічильниками, сплачують за тепло приблизно на 29,9% менше.

Чергове підвищення вартості газу заплановане на квітень 2016 року. Саме 1 квітня відбудеться перегляд тарифів, які чинні з 2015 року. Найбільше в Україні за тепло платять у Дніпропетровську (720 грн/Гкал), Черкасах (734 грн), Чернігові (740 грн), Рівному (764 грн), Сумах (773 грн), Херсоні (781 грн) і Харкові (905 грн).

"В Україні в тарифи закладено безвідповідальність і безгосподарність уряду. Якщо ми хочемо бути господарями, то повинні вести повний облік усіх витрат, а не піддаватися маніпуляціям монополістів теплового ринку. Тому ми наполягаємо на тому, що програма встановлення будинкових лічильників повинна бути запущена вже найближчим часом і виконана до кінця року", - резюмував Олександр Мазурчак.

В Україні 1000 кубометрів газу відповідають мінімум 8 Гкал. Щоб зробити 1 Гкал, ТКЕ повинна витратити 125 кубометрів газу. У грошах це 374,3 грн, що становить 72% тарифу на тепло. Додаємо ще 28% інших витрат, отримуємо 519,9 грн. Плюс 20% ПДВ - і бачимо остаточну суму, яку платить ТКЕ за послуги централізованого опалення. Виходить, що економічно обґрунтований тариф дорівнює 623,88 грн/Гкал.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter