ГоловнаЕкономікаБізнес

ЗМІ: чиновники "Укрзалізниці" зароблять на дефіциті палива

У таких випадках залізниця, як правило, рятується товарними позиками без тендерів.

ЗМІ: чиновники "Укрзалізниці" зароблять на дефіциті палива
Фото: telegraf.com.ua

Керівництво "Укрзалізниці" вчасно не помітило дефіциту дизельного палива на залізниці, щоб поставки знову опинилися в руках підприємств бізнесмена Ігоря Єремєєва, нещодавнього роботодавця міністра інфраструктури Андрія Пивоварського.

Про це повідомляє "Цензор.нет".

На думку видання, такі ситуації з паливом уже траплялися, тому блокування поставок було цілком прогнозованим. У цьому контексті виправдання голови "Укрзалізниці" Олександра Завгороднього не витримують критики.

"З урахуванням того, що на держпідприємстві працює власний потужний юридичний департамент, який ніби повинен якщо не запобігати таким загрозам, то оперативно вирішувати їх, у виправдання керівництва залізниці віриться насилу", - йдеться у публікації.

Видання не виключає, що в "Укрзалізниці" могли бути зацікавлені у зриві тендера. "Ніхто не заперечує, що Олександр Завгородній - пряма креатура міністра Андрія Пивоварського, який до призначення працював у групі "Континіум" Ігоря Єремєєва. Тож не варто дивуватися, що завдяки підозрілій безпечності нового керівника WOG у підсумку поверне собі статус монопольного постачальника палива на залізницю", - наголошують у публікації.

На думку видання, підвішена ситуація із закупівлями відкриває широкі можливості для збагачення самих чиновників "Укрзалізниці". Адже в таких ситуаціях залізниця, як правило, рятується товарними позиками.

"З постачальниками укладають прямий контракт, що не передбачає грошового розрахунку. Сторони просто домовляються про повернення аналогічної кількості палива через певний час. Такі позики не передбачають проведення тендерів! За відсутності належного контролю за кількістю і якістю палива на такому "бартері" можна запросто заробити мільйони", - стверджують автори розслідування.

Нагадаємо, прес-служба "Укрзалізниці" 29 липня повідомила про рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 липня, яке забороняє держпідприємству купувати дизпаливо в "ОККО-Бізнес Контракт". В УЗ зазначили, що мають намір оскаржити це рішення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter