ГоловнаЕкономікаБізнес

Кабмін хоче 1 млрд грн від продажу ліцензій на видобуток бурштину

Яценюк закликав парламент підтримати закон про легалізацію бурштинового промислу.

Кабмін хоче 1 млрд грн від продажу ліцензій на видобуток бурштину
Фото: dpsu.gov.ua

Міністерство фінансів під час розробки проекту бюджету на 2016 рік закладе кошти від продажу ліцензій на видобуток бурштину. Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на брифінгу в МВС, де сьогодні показали журналістам велику партію бурштину, затриману в Рівненській області.

"Загальна вартість цього маленького автобусика - якісь 60 млн гривень. І це тільки вершина айсберга, корумпованого бандитського айсберга, який знаходиться на територіях декількох областей при незаконному видобутку бурштину. У парламенті були три закони, мета яких - легалізація видобутку бурштину. На жаль, парламент не підтримав жоден із цих проектів", - сказав Яценюк.

За його словами, у вересні уряд запропонує депутатам новий законопроект і сподівається, що парламент його все ж підтримає. "Перше - ввести легалізацію видобутку бурштину. У доходи державного бюджету на 2016 рік уже зараз Міністерство фінансів закладає плюс 1 млрд гривень від реалізації ліцензій. Друге - це державна монополія і контроль за видобутком бурштину. І третє - це природоохоронні заходи. Адже те, що зараз там відбувається, - це просто знищення навколишнього природного середовища", - перелічив Яценюк основні напрямки цього законопроекту.

Він зазначив, що затриману партію бурштину продадуть на аукціоні, кошти від продажу потраплять до державного бюджету.

Нагадаємо, про масштаби нелегального видобутку бурштину в Україні розповів в інтерв'ю LB.ua нардеп Вадим Кривенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter