ГоловнаЕкономікаДержава

Консультації між ЄС, Україною і РФ щодо ЗВТ відбудуться наприкінці червня

На зустрічі розглядалися проблеми митного та технічного регулювання, а також фітосанітарного та ветеринарного контролю

Консультації між ЄС, Україною і РФ щодо ЗВТ відбудуться наприкінці червня
Фото: Макс Левин

Наступний раунд технічних консультацій РФ, України і ЄС з питань введення в дію угоди про вільну торгівлю між Євросоюзом і Україною пройде наприкінці червня.

Про це повідомило ТАСС дипломатичне джерело в Брюсселі за підсумками дводенних експертних консультацій у тристоронньому форматі, які завершилися 5 червня в штаб-квартирі Єврокомісії.

Дата тристоронньої міністерської зустрічі наразі не визначена.

"На зустрічі розглядалися проблеми митного та технічного регулювання торгівлі, а також фітосанітарного та ветеринарного контролю. Їх обговорення буде продовжено на наступній експертній зустрічі, запланованій на кінець червня", - зазначило джерело.

"Дати проведення переговорів на політичному (міністерському) рівні поки немає", - сказало джерело.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Росія вимагає відкласти на 10 років перехід України на техрегламенти Євросоюзу.

Як відомо, проведення таких консультацій - ключовий пункт Спільних оперативних висновків тристоронньої групи Україна, ЄС і РФ. В обмін на відмову РФ від вимог нового перенесення початку дії зони вільної торгівлі України і ЄС сторони домовилися обговорити всі побоювання РФ щодо впливу цього режиму на російську економіку. Згідно з тристоронніми домовленостями, технічні консультації мають бути завершені до кінця липня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter