ГоловнаЕкономікаБізнес

Раді запропонували створити слідчу комісію з приводу Тимошенко й "Укрнафти"

Депутати хочуть перевірити, чи була змова між Тимошенко і Коломойським.

Раді запропонували створити слідчу комісію з приводу Тимошенко й "Укрнафти"
Фото: www.dyvys.in

Партія "Народний фронт" повідомила про реєстрацію в Раді проекту постанови про створення тимчасової слідчої комісії, яка повинна з'ясувати, чи причетний уряд Юлії Тимошенко до втрати державного контролю над компанією "Укрнафта".

У пояснювальній записці зазначено, що для поліпшення соціально-економічної ситуації уряд Арсенія Яценюка ухвалив низку важливих рішень, які повинні збільшити доходи до державного бюджету України. Одним із таких кроків стало прагнення Кабміну повернути контроль над державною компанією "Укрнафта", щоб витребувати борги за користування і ренту виробничих потужностей компанії. На сьогодні борги "Укрнафти" перед державою становлять більш ніж 7 млрд гривень.

Однак сьогодні Яценюк повідомив, що 2010 року за погодженням Кабінету Міністрів на чолі з Юлією Тимошенко було підписано угоду між акціонерами "Укрнафти", згідно з якою держава не має права змінювати керівництво компанії.

"У разі зміни керівництва компанії з ініціативи держави акціонери компанії - іноземні юридичні та фізичні особи мають право подати позов до Лондонського суду міжнародного арбітражу. Такий позов буде загрожувати втратою для держави більш ніж 5 млрд доларів", - йдеться в документі.

Тимчасова слідча комісія повинна перевірити факти, викладені прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком під час промови у Верховній Раді 5 червня, про підписання неправомірної "Угоди між акціонерами ВАТ "Укрнафта" від 25 січня 2010 року".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter