ГоловнаЕкономікаБізнес

ГПУ зацікавилася приватизацією заводу "Біофарма"

Підприємство вважають активом бізнесмена Хмельницького.

ГПУ зацікавилася приватизацією заводу "Біофарма"
Фото: biofarma.ua

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживань чиновниками Фонду держмайна під час приватизації заводу "Біофарма", який входить до списку активів бізнесмена Василя Хмельницького.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, слідчих цікавить відчуження цілісного майнового комплексу підприємства на вулиці Амосова в Києві. У межах слідства відбулися обшуки в офісах ФДМ, МОЗ, Мінекономіки, "Біофарми".

Справу класифіковано за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 5 ст. 191 (розтрата держмайна) Кримінального кодексу.

Компанія "Біофарма" виникла у 60-х роках - після відокремлення виробничого майданчика від Українського інституту епідеміології та мікробіології. Компанії належить завод, де випускають рекомбінатні й органічні препарати, імуноглобуліни (препарати крові).

2008 року було створено акціонерне товариство "Біофарма", в яке держава внесла цілісний майновий комплекс заводу з виробництва бактерійних препаратів на вул. Амосова, а структури Хмельницького - гроші. Головою ФДМ тоді була покійна нині Валентина Семенюк. 2010 року держава позбулася своєї частки в компанії, продавши акції близькій до Хмельницького фірмі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter