ГоловнаЕкономікаБізнес

У Генпрокуратуру і МЕРТ поскаржилися на директора "Електронмашу"

У листі перерахували порушення, допущені керівником підприємства

У Генпрокуратуру і МЕРТ поскаржилися на директора "Електронмашу"
Фото: mrgall.com

Керівник державного підприємства ДНВП "Електронмаш" Віктор Мова незаконно проводить процес відчуження гуртожитку і прохідної заводу.

Про це йдеться у відкритому зверненні до міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса, Генерального прокурора України Віктора Шокіна і голови парламентського комітету з питань боротьби та протидії корупції Єгора Соболєва, пише РБК-Україна.

У цьому зверненні подано перелік порушень, нібито допущених керівником "Електронмашу" за 20 років управління підприємством.

Згідно з текстом листа, трудовий контракт Мови закінчився ще в серпні 2014 року.

Стверджується, що Мова неодноразово змінював статут підприємства з метою зміни форми власності та створення акціонерного товариства.

Також спростовується твердження Мови про те, що, 60% підприємства належить трудовому колективу, оскільки саме підприємство не було приватизоване.

У зверненні наголошується, що Мова штучно занизив вартість підприємства: згідно з додатками №2 розпоряджень Кабінету міністрів від 26 квітня 2007 №226-р та від 16 січня 2008 року №81-р зазначено, що балансова вартість майна "Електронмашу" становить 109 млн 226 тис. грн, як було зазначено в попередньому статуті. Однак, підкреслюється в документі, після зміни статуту директор підприємства вказав іншу суму - 43 млн 118 тис. грн.

"Виникає запитання: куди поділося за 6 років державне майно на суму понад 66 млн грн? І чому спритного директора ніхто не чіпає? Адже після закінчення терміну дії контракту, та й за віковим цензом, має відбуватися конкурс на заміщення вакансії директора "Електронмашу", - стверджує один з ініціаторів звернення Олексій Герман.

"Поки що, з нез'ясованих причин, конкурс не проводиться, що дозволяє директору підприємства продовжувати творити беззаконня. Зараз, наприклад, Мова та інші керівники підприємства створюють нову корупційну схему з незаконного відчуження власності, а саме - готелю-гуртожитку і прохідної заводу. Ці приміщення віддали в оренду суб'єктам підприємницької діяльності, з ними уклали законні договори про оренду. І зараз Мова намагається незаконно виселити орендарів, нібито віддаючи ці приміщення під реабілітаційний центр для бійців АТО. Хоча ніхто не сумнівається, що він, "доживаючи" на директорському місці останні тижні, знову відчужує майно підприємства на свою користь", - підкреслив Герман.

Як стверджується у зверненні, за 20 років керування підприємством Мова через своїх родичів і знайомих незаконно відчужив цілі склади і корпуси заводів, а від 30 га земельних ділянок, які були на балансі підприємства, залишилося тільки 10 га.

У листі сказано, що підприємці розраховують на те, що їх почують у міністерстві економіки і правоохоронних структурах і звернуть увагу на діяльність директора одного з найбільших держпідприємств.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter