ГоловнаЕкономікаФінанси

На посаду голови Укргазбанку претендують керівники банків-банкрутів

Комітет народного контролю повідомив, хто може очолити держбанк.

На посаду голови Укргазбанку претендують керівники банків-банкрутів
Фото: znedv.ru

Оголошений Мінфіном України конкурс на посаду голови правління Укргазбанку є непрозорим. Клієнти, вкладники, акціонери банку та інші зацікавлені особи, зокрема ділові ЗМІ, не мають жодної відкритої інформації про осіб, які претендують на посаду голови правління банку із 93% державного капіталу

Про це заявили експерти групи банківського моніторингу "Всеукраїнський комітет народного контролю", повідомляє depo.ua.

Понад половина із заявлених на конкурс осіб є колишніми власниками або топ-менеджерами банків, які збанкрутували або пережили введення тимчасової адміністрації з усіма негативними наслідками для вкладників банку, заявили експерти Комітету народного контролю з посиланням на власні джерела.

Головним претендентом на посаду є діючий в.о. голови правління банку Кирило Шевченко-співвласник, голова правління і президент ПАТ "Терра Банк", в який у серпні 2014 року ввели тимчасову адміністрацію. Серед інших кандидатів є і колишній голова правління визнаного неплатоспроможним ПАТ "АКБ" Київ" Олег Тютюнник і Вадим Березовик - колишній голова правління АКБ "Форум", банкрутство якого експерти визнали одним з найгучніших за останній рік.

Експерти зазначають, що призначення в керівництво банком скомпрометованих осіб напередодні мільярдної докапіталізації може становити ризики для управління державними коштами та призвести до чергового розкрадання.

Нагадаємо, напередодні уряд вирішив капіталізувати банк іще на 3,2 млрд грн. Кількість клієнтів-фізичних осіб банку на сьогодні перевищує 650 тис. осіб, а їхні кошти становлять 7 млрд грн.

АБ "Укргазбанк" на 93% є власністю Міністерства фінансів України. Зараз триває конкурс на заміщення посади голови правління, фінальний етап якого відбудеться 3 квітня 2015 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter