ГоловнаЕкономікаБізнес

Профільний комітет Ради підтримає законопроект про стимулювання альтернативної енергетики

Через 15 років Україні потрібно чимось замінити 2-3 млн МВт електроенергії.

Профільний комітет Ради підтримає законопроект про стимулювання альтернативної енергетики

Сьогодні у профільному комітеті розглянуть законопроект "Про внесення змін до деяких законів України про конкурентні умови виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії", розроблений групою депутатів під координацією першого заступника комітету ВР з ПЕК Олександра Домбровського, пише РБК-Україна.

За словами голови підкомітету з питань відновлюваної енергетики ВР Олександра Лівика, парламентаріям запропонують проголосувати за законопроект за основу і в цілому. "Цей законопроект задовольняє всіх учасників ринку, і в його розробці брали участь представники всіх фракцій. Нещодавні дії НКРЕ, коли на 50-55% знизили "зелений тариф", дали дуже поганий сигнал іноземним інвесторам, які вже вклалися в українську відновлювальну енергетику. Насамперед це ЄБРР, який інвестував близько 1,5 млрд євро, і китайська державна компанія СНБМ, що витратила понад 1 млрд доларів США. Нам потрібно якнайшвидше ухвалити закон, щоб дати сигнал міжнародному бізнесу, що ми дотримуємося своїх зобов'язань і є надійними партнерами", - наголосив він.

Він пояснив, що спочатку зареєстрували 4 співзвучні законопроекти на цю тему. Зараз триває робота з авторами альтернативних проектів, щоб внести всі необхідні правки, до сесійної зали вийти консолідовано і показати повний конструктив іноземним інвесторам.

"Чинний закон обмежує доступ широкого кола інвесторів - були виписані терміни, не було коректно прописано поняття біомаси, була вимога до місцевої складової для всіх типів виробництва, що ніяк не стимулювало вітчизняного виробника. Зараз ми, навпаки, прописали спеціальні надбавки до "зеленого" тарифу в разі застосування під час будівництва об'єкта альтернативної електроенергетики обладнання українського виробництва", - пояснив Олександр Лівик.

При цьому в законопроекті захищено права інвесторів. Коефіцієнти "зеленого" тарифу для об'єктів електроенергетики, які будуть введені в експлуатацію після 1 квітня 2015 року, знижено з урахуванням актуальної вартості технологій виробництва електроенергії з поновлюваних джерел енергії, зі збереженням адекватного рівня рентабельності таких проектів для підтримки інвестиційної привабливості галузі. Оскільки ціни на обладнання впали, нові станції будуть використовувати нижчий тариф, а для тих станцій, які побудували у 2010-2013 роках, тариф повинен бути колишнім, щоб зберегти рентабельність.

"Кабмін пропонує підтримувати атомну енергетику. Але не можна забувати, що атомні електростанції дісталися нам від СРСР, а якби будувалися зараз, то тариф був би зовсім іншим. А через 15 років вони вичерпають свій ресурс і нам потрібно буде виводити їх з експлуатації. Чим нам через 15 років замінити 2-3 млн МВт електроенергії? Україна підписала "третій енергопакет" з ЄС, і потрібно пам'ятати про наші зобов'язання - довести частку альтернативної енергетики до 11% у 2020 році", - зазначив він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter