ГоловнаЕкономікаБізнес

Захоплення "Амстору" очолило п'ятірку найбільш обурливих випадків рейдерських атак 2015 року

Список склав Український інститут дослідження екстремізму.

Захоплення "Амстору" очолило п'ятірку найбільш обурливих випадків рейдерських атак 2015 року
Фото: amstor.ua

Український інститут дослідження екстремізму визначив п'ятірку найбільш обурливих випадків рейдерських атак 2015 року. На перше місце експерти інституту поставили захоплення на початку року озброєними людьми магазинів торговельної мережі "Амстор", які діяли від імені міноритарного акціонера Володимира Вагоровського, пише "Цензор".

Зараз власники відновили контроль над торговими центрами, але їх блокування дозволило зловмисникам знищити всю документацію й IT-інфраструктуру. Головні акціонери втратили контроль над 18 магазинами в зоні АТО.

У топ-5 підприємств, які зазнали рейдерських атак, за результатами моніторингу громадської організації увійшли також:

    

Тростянецький елеватор. Напад на власність міжнародної групи компаній Bunge. Розбито скло, виламано двері, є тяжко поранені працівники підприємства. Під час огляду затриманих нападників виявлено рушниці, патрони, петарди з прикріпленими цвяхами.    

Бахчисарайська райспоживспілка. Силове протистояння пайовиків і озброєних людей у масках (більш ніж 100 бойовиків). Відбувається спроба передати власність на користь іншої компанії всупереч інтересам пайовиків товариства.    

ПП "Мединський". Підпал підприємства з використанням гранат. Чергова спроба звести порахунки з підприємцем, який минулого року вже зазнав нападу озброєних бойовиків у масках, у тому числі із застосуванням бойових гранат.    

Краматорська металобаза. Оперативна служба правопорядку ЗС України під час перестрілки взяла в полон невідомих нападників, які зі зброєю намагалися захопити металобазу.

Список складено на підставі моніторингу рейдерських атак за січень-лютий 2015 року, який провів Український інститут дослідження екстремізму. Моніторинг відстежує тенденції та прояви економічного екстремізму (рейдерства) як загрози для інвесторів і національної безпеки України.

Нагадаємо, що 31 грудня 2014 року озброєні люди заблокували роботу низки магазинів мережі "Амстор" у Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Маріуполі й інших містах. На місця подій прибула міліція, роботу магазинів відновили, але ненадовго. Зараз не працюють більшість магазинів мережі "Амстор".

"Смарт-Холдинг", основний акціонер "Амстору", заявив, що озброєні люди, які блокували магазини мережі, діяли за вказівкою її колишнього керуючого і міноритарного акціонера Володимира Вагоровського. Екс-керівник не погодився з рішенням головних власників про усунення його від управління групою компаній "Амстор" і робить усе, щоб дестабілізувати роботу торгових центрів і приховати обсяги розкрадань. Результати аудиту, проведеного головним акціонером, виявили спроби Вагоровського привласнити компанію, а також розкрадання грошових коштів для особистого збагачення.

Вагоровські зараз контролюють магазини на території так званої "ДНР", виручка звідти не приходить на рахунки ГК "Амстор".

Компанія "Гелабран Реал Істейт" - акціонер, який стояв біля витоків створення групи компаній "Амстор" (входить у сферу впливу Едуарда Шифріна й Олександра Шнайдера) - підтримала головного акціонера групи - "Смарт-Холдинг" у прагненні стабілізувати роботу торгових центрів "Амстор" по всій Україні. У повідомленні компанії сказано: "Ми засуджуємо дії міноритарного акціонера Володимира Вагоровського та колишнього менеджменту в особі Олександра Вагоровського, які призвели до зупинки роботи магазинів".

2009 року Шифрін і Шнайдер - мажоритарні акціонери торговельної мережі "Амстор" - продали частину своїх акцій компаніям, пов'язаним зі "Смарт-Холдингом". Їхня частка зменшилася із 60 до 15%. "Смарт-Холдинг" став головним акціонером торговельної мережі з 70% акцій. Частину акцій викупили в міноритарного акціонера ГК "Амстор" Володимира Вагоровського. Його частка зменшилася з 40 до 15%. Брати Олександр і Володимир Вагоровські, за рішенням акціонерів, донедавна здійснювали операційне управління торговельною мережею.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter