ГоловнаЕкономікаФінанси

Кабмін вирішив збільшити бюджет

Яценюк знайшов додаткові 22 млрд гривень доходів

Кабмін вирішив збільшити бюджет
Фото: Макс Требухов

Кабінет Міністрів вирішив збільшити доходи державного бюджету майже до 500 млрд гривень, заявив сьогодні на засіданні уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Загалом ми збільшуємо доходи бюджету на 22 млрд гривень. У першу чергу це додаткові надходження від ПДВ", - сказав він. Цьогорічний держбюджет передбачає доходи 475,939 млрд гривень і витрати 527,894 млрд гривень.

При цьому Яценюк повідомив, що Національний банк, який формує значну частину доходів державного бюджету, зменшить суму перерахування свого прибутку на 5 млрд гривень.

У четвер міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що дефіцит державного бюджету України після його перегляду становитиме до 4,5-4,6% ВВП за рахунок збільшення суми дотацій на газ і опалення для малозабезпечених. Яценюк уточнив, що йдеться про додаткове виділення 12,5 млрд гривень.

Яресько також у четвер говорила, що дохідну частину бюджету буде реформовано за рахунок посилення прогресивності оподаткування доходів фізосіб та оптимізації податкової системи. Також має розширитися база оподаткування, посилиться податкове та митне адміністрування.