ГоловнаЕкономікаДержава

Ефективність рекомендацій МВФ викликає сумніви, - екс-міністр

Клименко запропонував згадати події річної давності

Ефективність рекомендацій МВФ викликає сумніви, - екс-міністр
Фото: EPA/UPG

Екс-міністр доходів і зборів України Олександр Клименко ставить під сумнів ефективність рекомендацій МВФ. На його думку, "кожен раз, коли нашій країні "збільшують" фінансову допомогу, уряд за "рецептами" кредиторів впроваджує нові способи викачування грошей з громадян і бізнесу. І обсяги такого "заглядання" до кишень українців значно більші, ніж власне надана Україні "допомога".

Про це екс-міністр написав на своїй сторінці в мережі Facebook.

Екс-міністр пропонує згадати події річної давності, коли в березні 2014 року уряд України уряд України ввів збір з операцій з купівлі іноземної валюти, який тривалий час наполегливо пропонував МВФ. Поряд із введенням збору в оптимістичному очікуванні уряд збільшив план неподаткових надходжень до бюджету більш ніж у два рази - з 7,23 до 15,32 млрд грн, або майже на 9 млрд грн. Що ж вийшло у підсумку? Зважаючи на девальвацію гривні і дефіцит валюти чиста купівля валюти населенням у 2014 році скоротилася до 2,4$ млрд проти 2,9$ млрд в 2013. На міжбанку обсяг продажу валюти знизився майже в 3 рази (з 299,37$ млрд. до 112,17$ млрд.). І це при тому, що реальний попит на валюту суттєво зріс, але був задоволений за рахунок чорного ринку. У підсумку, на думку Олександра Клименка, уряд "влетів" на 2 млрд грн, які не вдалося "добрати" з валютних операцій. Але 7 млрд грн все ж вдалося "мобілізувати" до бюджету.

Інші збори, запроваджені українським урядом за рекомендаціями МВФ, також призвели до падіння прибутковості державної скарбниці. З не меншим тріском, за словами екс-міністра доходів і зборів України, провалені і надходження від збору при придбанні права власності на легкові автомобілі, запланованого на рівні 1,36 млрд грн. "На тлі падіння продажів легкових автомобілів на 54% і, відповідно зниження кількості реєстрацій, уряду вдалося зібрати справжні копійки. "Крива Лаффера" виявилася не такою вже й кривою", - пише Клименко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter