ГоловнаЕкономікаФінанси

Гонтарева назвала природним подорожчання долара до 25 гривень

Голова НБУ сподівається, що попит і пропозиція на ринку знайдуть рівновагу

Гонтарева назвала природним подорожчання долара до 25 гривень
Фото: LB.ua

Голова НБУ Валерія Гонтарева вважає природним подорожчання долара до 25 гривень після переходу на вільне курсоутворення. Про це йдеться в повідомленні НБУ за підсумками вчорашньої наради керівників Нацбанку з банкірами.

"Різкий стрибок - це перша реакція ринків. Ми віримо, що попит і пропозиція на ринку валюти обов'язково знайдуть рівновагу, а отже й адекватне цінове значення", - сказала Гонтарєва.

Голова Нацбанку наголосила, що регулятор не відмовляється від можливості впливати на ринок за допомогою адміністративних важелів і може повернутися до них будь-якої миті, якщо для цього будуть передумови.

Окрім того, Гонтарева повідомила банкірів, що вона має намір узяти участь у засіданні фінансового комітету Ради у вівторок і в парламентських слуханнях з ініціативам НБУ, які відбудуться 18 лютого.

Нагадаємо, що міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус наприкінці минулого тижня заявив, що гривня зміцниться найближчими днями у зв'язку з ужитими Національним банком України заходами для переходу до єдиного курсу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter