ГоловнаЕкономікаДержава

Податковий "прес" уряду спровокує зростання корупції в Україні, - EUobserver

Посилення податкового тиску на українську економіку остаточно зупинить її розвиток, йдеться в матеріалі

Податковий "прес" уряду спровокує зростання корупції в Україні, - EUobserver
Фото: www.e-go.gr

Збільшення податкового навантаження не дасть додаткових доходів українській державі - платники податків будуть йти від податків за допомогою корупції, пише EUobserver

Видання, з посиланням на дані міжнародної організації Transparency International повідомляє, зазначає, що Україна перебуває на 142 місці за рівнем корупції зі 175 країн світу. При цьому аналітики консалтингової компанії Ernst & Young вважають нашу країну однією з найкорумпованіших у світі, поряд з Колумбією та Бразилією.

Частковий пакет податкових реформ, прийнятий Верховною Радою за ініціативою Кабміну 28 грудня, передбачає зростання податкових зборів у 2015 році на 26%.

Однак аналітики впевнені, що посилення податкового тиску на українську економіку, навпаки, остаточно зупинить її розвиток і, як наслідок, призведе до падіння як доходів державного бюджету, так і позицій України в міжнародних рейтингах.

EUobserver нагадує, що після низки реформ, здійснених екс-міністром доходів і зборів Олександр Клименком, Україна піднялася в рейтингу Світового банку Doing Business Report відразу на 50 позицій. Але кроки, зроблені командою Арсенія Яценюка, лише частково розвивають ідеї попередників, а в усьому іншому просто вводять нові податки.

Ці заходи скоріше будуть стимулювати бізнес вдаватися до корупційних методів приховування доходів від оподаткування, ніж до збільшення платежів до бюджету, вважають автори видання.