ГоловнаЕкономікаДержава

Податковий "прес" уряду спровокує зростання корупції в Україні, - EUobserver

Посилення податкового тиску на українську економіку остаточно зупинить її розвиток, йдеться в матеріалі

Податковий "прес" уряду спровокує зростання корупції в Україні, - EUobserver
Фото: www.e-go.gr

Збільшення податкового навантаження не дасть додаткових доходів українській державі - платники податків будуть йти від податків за допомогою корупції, пише EUobserver

Видання, з посиланням на дані міжнародної організації Transparency International повідомляє, зазначає, що Україна перебуває на 142 місці за рівнем корупції зі 175 країн світу. При цьому аналітики консалтингової компанії Ernst & Young вважають нашу країну однією з найкорумпованіших у світі, поряд з Колумбією та Бразилією.

Частковий пакет податкових реформ, прийнятий Верховною Радою за ініціативою Кабміну 28 грудня, передбачає зростання податкових зборів у 2015 році на 26%.

Однак аналітики впевнені, що посилення податкового тиску на українську економіку, навпаки, остаточно зупинить її розвиток і, як наслідок, призведе до падіння як доходів державного бюджету, так і позицій України в міжнародних рейтингах.

EUobserver нагадує, що після низки реформ, здійснених екс-міністром доходів і зборів Олександр Клименком, Україна піднялася в рейтингу Світового банку Doing Business Report відразу на 50 позицій. Але кроки, зроблені командою Арсенія Яценюка, лише частково розвивають ідеї попередників, а в усьому іншому просто вводять нові податки.

Ці заходи скоріше будуть стимулювати бізнес вдаватися до корупційних методів приховування доходів від оподаткування, ніж до збільшення платежів до бюджету, вважають автори видання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter