ГоловнаЕкономікаДержава

Бюджет-2015 приймається в інтересах зовнішніх кредиторів, - екс-міністр

Україна не повинна бути трофеєм між Заходом і Сходом, заявив Клименко

Бюджет-2015 приймається в інтересах зовнішніх кредиторів, - екс-міністр
Вверху указано время фотографии. Фото сделано сегодня
Фото: facebook/pages/Міністерство-доходів-і-зборів-України

Бюджет на 2015 рік приймається в інтересах зовнішніх кредиторів, а не в інтересах громадян. Тому що, якщо подивитися на скорочення витрат, які є, то 90% торкнуться якраз саме скорочення витрат громадян.

Про це в ефірі радіо "Вести" розповів екс-міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

"Україна не повинна бути трофеєм між Заходом і Сходом, між США і Росією. Україна має думати з точки зору не зовнішніх інтересів, а внутрішніх. Виходячи з цього і має формуватися бюджет - виходячи з відстоювання інтересів вітчизняного бізнесу, інтересів громадян. На це й мають бути спрямовані зусилля. Ось це найбільш ключове завдання, яке має ставити собі будь-який уряд", - сказав Клименко.

Крім того, екс-міністр звернув увагу на ті резерви в економіці, з яких можна брати додаткові доходи. За словами Олександра Клименка, насамперед це "детінізація економіки, яка протягом 2014 року дуже серйозно прогресувала у тіньовий сектор".

"Другий момент, це те, про що я не втомлююся щораз говорити, - боротьба з офшорами. Експорт в офшорні зони за останній рік збільшився не те що на відсотки, він збільшився в рази. І якраз питання боротьби з фінансовими потоками, які виводяться за кордон, має стати головним [при формуванні бюджету] і змістити акцент з громадян". Екс-міністр нагадує, що саме в 2013 році в Україні вперше було прийнято закон про трансферне ціноутворення. Причому прийнято було відповідно до міжнародних стандартів. "Новий уряд насамперед що зробив? Переніс дію цього механізму, чим відразу ж спочатку позбавив себе доходів у бюджет, а потім вимив із закону ті позиції, які потрібні. Звідси чітко видно, що новий уряд пішов на догоду олігархічним групам - не більше й не менше", - зазначає Олександр Клименко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter