ГоловнаЕкономікаБізнес

Сигарети без фільтра подорожчають до рівня сигарет із фільтром

Кабмін вніс нову редакцію поправок до Податкового кодексу

Сигарети без фільтра подорожчають до рівня сигарет із фільтром

Кабінет Міністрів запропонував підвищити ставки акцизного податку на сигарети без фільтра до рівня сигарет із фільтром - 216,5 грн за тисячу штук замість нинішніх 96,88 грн. Мінімальне акцизне зобов'язання зросте від 127 до 289,63 грн за тисячу сигарет.

Про це йдеться в оновленій редакції поправок до Податкового кодексу, яку буде винесено на голосування Верховної Ради у четвер.

Також Кабмін пропонує Раді підвищити ставку плати за користування надрами за видобуток залізної руди від 5% до 8% від її вартості з урахуванням вмісту хімічно чистого металу. З інших нових пропозицій варто відзначити введення військового податку для населення у розмірі 1,5% від прибутку.

При цьому уряд переглянув ряд пропозицій, які були у попередній редакції законопроекту. Так, ставки плати за користування надрами для природного газу, який реалізується не для потреб населення, пропонують збільшити до 55% (для газу з покладів до 5 км) і до 28% (для газу з покладів понад 5 км) замість раніше запропонованого збільшення до 70% незалежно від глибини видобутку.

Також у новій редакції законопроекту Кабмін пропонує зберегти чинні ставки на нафту і конденсат у розмірі 39% і 42% (при видобутку з глибини до 5 км) і 18% (при видобутку з глибини 5 км і більше), хоча раніше він пропонував встановити ставки плати на рівні 5261 гривень/тонна для нафти і 2160 гривень/тонна для газового конденсату.

Крім того, Кабмін пропонує тимчасово (до 1 січня 2015 року) підвищити плату за користування надрами для видобування нафти і конденсату до 45% (при видобутку з глибини до 5 км) і 21% (при видобутку з глибини 5 км і більше).

Крім того, уряд знизив пропонований рівень акцизу на альтернативне моторне пальне з 139 євро до 99 доларів за тонну.

Водночас у проекті залишаються норми про те, що буде скасовано 10%-ву пільгову ставку податку на прибуток на операції з цінними паперами та деривативами, буде обмежено пільгове оподаткування податком на прибуток підприємств інститутів спільного інвестування (ІСІ). Готелі та електростанції, що працюють на альтернативних джерелах енергії, будуть зобов'язані платити податок на прибуток.

Буде скасовано нульову ставку ПДВ на квитки на швидкісні поїзди. Також ПДВ стане обов'язковим для поставок лісоматеріалів, паливної деревини, відходів ліспрому.

Нагадаємо, цей законопроект разом із бюджетними змінами і законом про реформу ГТС входить в урядовий пакет, який потрібен для отримання нового траншу МВФ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter