ГоловнаЕкономікаФінанси

Валютні запаси України почали поповнювати доларами з міжбанку

НБУ здійснив найбільшу за рік закупівлю валюти

Валютні запаси України почали поповнювати доларами з міжбанку
Фото: Макс Левин

Національний банк у п'ятницю, 30 травня, купив на міжбанківському валютному ринку $215 млн, що стало найбільшою закупівлею регулятора за останній рік.

За словами заступника директора гендепартаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександра Арсенюка, вихід на міжбанк став можливий, оскільки ситуація на валютному ринку протягом останнього часу значно покращилася. Наприклад, якщо в першому кварталі попит весь час перевищував пропозицію, то у квітні-травні було зафіксовано чисту пропозицію на безготівковому ($0,2 млрд) і готівковому ($0,3 млрд) сегментах валютного ринку.

"Національний банк вбачає своє завдання в згладжуванні різких коливань курсу гривні. Окрім того, враховується необхідність вжиття заходів щодо поповнення міжнародних резервів держави. Тому було прийнято рішення вийти 30 травня на міжбанківський валютний ринок для купівлі іноземної валюти", - цитує Арсенюка прес-служба НБУ .

За його словами, за таких умов починає збільшуватися попит на гривню з боку компаній, для задоволення якого останні вдаються в тому числі до продажу запасів іноземної валюти, накопичених раніше. Особливо такі тенденції виявляються в період сплати податків та інших обов'язкових платежів до бюджету, що, зокрема, і відбувалося в останні дні травня.

Зазначимо, що востаннє настільки велика купівля валюти Нацбанком була здійснена ще в травні 2013 року, коли він скупив австралійських доларів на суму $395,3 млн (в еквіваленті).

На початку цього року НБУ за Ігоря Соркіна витратив близько $3,5 млрд валютних запасів на те, щоб утримати гривню від падіння. Новий глава НБУ Степан Кубів перестав стримувати курс, в результаті чого гривня обвалилася, але зате йому вдалося майже зберегти резерви. А після того, як у резерви потрапив перший транш Міжнародного валютного фонду, їх розмір зріс до $17,3 млрд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter