ГоловнаЕкономікаФінанси

Аксьонов пригрозив конфіскувати у Нацбанку 4 млрд грн

Кримська влада може направити гроші на компенсації вкладникам

Аксьонов пригрозив конфіскувати у Нацбанку 4 млрд грн
Фото: EPA/UPG

В.о. глави невизнаної Республіки Крим Сергій Аксьонов пригрозив, що конфіскує гроші Національного банку, які були заблоковані в сімферопольському управлінні НБУ минулого тижня.

"Ці кошти будуть витрачені в законному режимі, поки вони просто заблоковані. У разі, якщо так зване керівництво України порушуватиме домовленості та свої юридичні зобов'язання, можливо, ці гроші будуть використовуватися для виплат компенсацій громадянам, вкладникам, які втратили свої кошти", - цитує Аксьонова ИТАР-ТАСС.

Аксьонов запевняє, що у разі виконання Україною всіх зобов'язань, у тому числі і з погашення вкладів, кошти Національного банку не затримуватимуться.

Нагадаємо, в сховищі НБУ в Сімферополі знаходиться близько 3,6 млрд грн готівкою. Загалом сума заблокованих активів ГУ НБУ в Криму становить близько 4,6 млрд грн.

6 травня правління НБУ вирішило припинити діяльність українських банків та їх філій на території Криму. Це означає, що відшкодовувати вклади кримчан на території півострова (забрати гроші можна за межами регіону) жоден з банків не зможе.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter