ГоловнаЕкономікаДержава

Словаччина обіцяє повністю завантажити газопровід в Україну до жовтня

Постачання газу з Європи дозволять знизити залежність від "Газпрому"

Словаччина обіцяє повністю завантажити газопровід в Україну до жовтня
Фото: www.acus.org

Реверсні постачання газу в Україну через Словаччину розпочнуться в серпні. А до жовтня газопровід "Вояни-Ужгород", через який здійснюватимуть реверс, завантажать на повну потужність.

Про це повідомляє прес-служба словацького оператора ГТС Eustream, пише УНІАН.

"Високі посадовці Європейської комісії попросили нас скоротити терміни технічної підготовки воянського трубопроводу і збільшити обсяги до максимуму. Ми обіцяли зробити все, що технічно і законодавчо можемо, щоб у прискореному режимі досягти обсягів 8-9 млрд кубометрів газу на рік", - заявив голова Eustream Томас Маречек.

Нагадаємо, Україна і Словаччина підписали меморандум про реверсне постачання в понеділок, 29 квітня. За даними "Укртрансгазу", він передбачає два варіанти поставок.

Перший, який запустять найближчим часом, - так званий "малий реверс". Він дозволить розпочати прокачування в Україну 22 млн кубометрів на добу газу трубопроводом "Вояни - Ужгород", який простоює.

"Великий реверс", на якому наполягала Україна, вимагає переговорів із "Газпромом". Такий варіант передбачає постачання палива однією з недозавантажених гілок трубопроводу, якою Росія качає газ на Захід. Цей маршрут дозволяє прокачувати до 30 млрд кубометрів газу на рік, що зведе фактично до нуля закупівлю Україною російського газу.