ГоловнаЕкономікаБізнес

Китайська компанія звернулася до Турчинова щодо "зеленого тарифу"

CNBM побоюється, що під загрозою опиняться її власні активи в секторі сонячної енергетики загальною потужністю 1000 МВт

Китайська компанія звернулася до Турчинова щодо "зеленого тарифу"

Китайська національна корпорація будівельних матеріалів (CNBM) звернулася з листом до в.о. президента Олександра Турчинова, в якому описує наслідки реалізації розробленого Мінпаливенерго законопроекту про зниження "зеленого тарифу", пише Главком.

"Зазначеним проектом закону пропонуються зміни, які можуть повністю ліквідувати сонячну енергетику в Україні як енергетичний сектор, що має пріоритетне значення в контексті двосторонньої економічної співпраці між нашими країнами", - підкреслює у зверненні топ-менеджер китайської держкорпорації Яао Янь.

Зокрема, під загрозою опиняться власні активи корпорації CNBM в секторі сонячної енергетики загальною потужністю 1000 МВт (включаючи вже введені в експлуатацію об'єкти), вартістю 1 млрд дол США. Окрім того, загальна сума фінансування, залучена в галузь за участю фінансових і страхових установ КНР, становить понад 600 млн дол. США.

"Зниження тарифу для побудованих об'єктів сонячної енергетики призведе до невиконання зазначених фінансових зобов'язань. Ухвалення зазначеного законопроекту без його громадського обговорення та врахування експертних думок учасників ринку та фінансових організацій стане негативним сигналом для іноземних інвесторів і матиме негативні наслідки для двосторонніх відносин в інших галузях народного господарства між нашими країнами", - йдеться в листі.

Окрім того, китайські державні компанії вже проінвестували в проекти сонячної енергетики в Україні понад півмільярда євро і ще сотні мільйонів євро планувалося вкласти в нові проекти, які ще розробляються. "Банкрутство сонячної галузі вкрай негативно позначиться на стратегічній співпраці з Китайською Народною Республікою. Особливо, після нещодавнього сільськогосподарського скандалу, який триває досі", - пише видання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter