ГоловнаЕкономікаБізнес

Держветслужба заборонила польську свинину

Вірус АЧС зареєстровано вже в трьох сусідніх з Україною країнах

Держветслужба заборонила польську свинину
Фото: myaso.org.ua

Вірус африканської чуми свиней дістався до Польщі. 17 лютого там зареєстрували перший випадок цього захворювання в дикого кабана неподалік від кордону з Білоруссю.

У зв'язку із цим Держветслужба України тимчасово заборонила ввезення в країну всієї польської свинини і продуктів із м'яса свиней, а також самих тварин. Про це повідомляє сайт відомства.

При цьому в самій Україні вірус АЧС просунувся від кордону з Росією впритул до Луганська, повідомляє прес-служба ОДА в Луганській області. 16 лютого хвору тварину було виявлено поряд з обласним центром.

У зв'язку з поширенням захворювання луганська влада здійснює відстріл диких кабанів (уже знищено майже три сотні голів), а домашніх свиней регулярно перевіряють ветеринари.

Нагадаємо, АЧС в Україну потрапила з Росії, де її не можуть перемогти вже кілька років.

Ця хвороба передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я свиней, які захворіли, гине. Для локалізації захворювання знищують навіть здорових тварин.

Для людей АЧС не становить загрози, але здатна дуже сильно нашкодити свинарству.