ГоловнаЕкономікаДержава

На Банковій вірять у нетривалість економічного спадання

Акімова списує проблеми в економіці на світову кризу.

На Банковій вірять у нетривалість економічного спадання
Фото: Макс Левин

Перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова вірить, що зростання ВВП України за підсумками року становитиме близько 2%, незважаючи на те, що в липні-вересні економіка впала на 1,3%, а за підсумками дев'яти місяців зростання становило менше за 1,5%.

"Напевно, воно буде в районі 2%, може, трохи нижче, залежно від того, якими будуть останні місяці і умови", - заявила Акімова.

На її думку, падіння ВВП у третьому кварталі можна пояснити в першу чергу погіршенням зовнішньоекономічної ситуації. За її словами, більшість країн-торговельних партнерів України знаходиться в стані депресії.

Обвалиться чи не обвалиться наша економіка, визначатимуть події і рішення далеко за межами України— Дмитро Боярчук, президент "CASE-Україна".

Нагадаємо, на думку НБУ, уповільнення економіки пояснюється спадом виробництва в машинобудуванні через введення Росією утилізаційного збору. Прем'єр-міністр Микола Азаров пояснює скорочення ВВП високою порівняльною базою 2011 року, коли країна отримала рекордний урожай.

Прогноз ЄБРР щодо зростання ВВП України на 2012 рік становить 1%, Ernst&Young - 1,7%, Fitch - 0,5%.

2011 року він становив 5,2%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter