ГоловнаЕкономікаДержава

Названо претендентів на продаж "Нафтогазу" нових бурових установок

Подано заявки від чотирьох компаній з Латвії, Сингапуру та Белізу.

Названо претендентів на продаж "Нафтогазу" нових бурових установок
Фото: korabley.net

Сьогодні в "Нафтогазі України" розкрили пропозиції на постачання двох напівзаглибних плавучих бурових установок.

Заявки на участь у тендері подали Rigas Kugu Buvetava (Латвія), Keppel FELS Limited (Сингапур), Magic Worldide LTD (Беліз) і Aida Holding Ltd (Беліз).

Вартість пропозиції Rigas Kugu Buvetava - $1 399,6 млн, Keppel FELS - $1 226 млн, Magic Worldwide - $1 500 млн, Aida Holding - $1 400 млн (усі пропозиції - без урахування ПДВ).

Установки, які не потребують контакту з морським дном, призначені для видобутку на шельфі із середніми глибинами моря від 120 до 1000 м. На думку НАК, вони окупляться за 7-8 років, а економічний ефект від їхнього придбання становитиме близько $20 млрд.

Бурові купують із метою збільшення власного видобутку газу та нафти і реалізації перспективних планів з геологічного вивчення акваторії Прикерченського шельфу, Скіфської та Фороської ділянок, а також площі Палласа.

Нагадаємо, раніше "донька" "Нафтогазу України" "Чорноморнафтогаз" купила дві плавучі бурові установки по $400 млн кожну. Вони призначені для розробки шельфу на глибині моря до 120 метрів. На думку деяких учасників ринку, їхня ціна значно нижча - в районі $250 млн. Але міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заперечує, що за вишки переплатили. За його словами, в $400 млн, окрім вартості самої установки, входить також додаткове обладнання.

"Нафтогаз" є монополістом із транспортування газу транзитними газопроводами, монополістом із транспортування нафти нафтопроводами, а також найбільшим видобувачем газу і найбільшим видобувачем нафти в Україні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter