ГоловнаЕкономіка

Україна просить допомоги у Швеції у вирощуванні риби

Нині 60-70% ринку становить імпорт.

Україна просить допомоги у  Швеції у вирощуванні риби
Фото: strana.ru

Україна і Швеція ведуть переговори про створення спільних підприємств із вирощування риби.

"Україна зацікавлена у створенні спільних українсько-шведських підприємств із вирощування прісноводних риб на території України, оскільки в Україні є багато прісноводних водойм, які необхідно використовувати для виробництва риби", - цитує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України першого замміністра Івана Бисюка. Про це йшлося на зустрічі з послом Швеції Стефаном Гуллгреном.

Також Україна зацікавлена у вивченні шведського досвіду в збереженні та переробці риби.

Наша держава є залежною від імпорту риби - близько 60-70% цього продукту завозять із-за кордону— Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики та продовольства

2011 року Україна виловила 205,3 тис. тонн риби, за вісім місяців цього року - 113,5 тис. тонн.

Нагадаємо, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк вважає за необхідне змінити роботу рибної галузі в Україні, оскільки прісноводна вітчизняна риба коштує дорожче, ніж імпортована морська.

Наприкінці минулого року Кабінет Міністрів затвердив державну програму розвитку рибного господарства на 2012-2016 роки. На її реалізацію планують виділити 2,570 млрд грн.

Як очікують, виконання програми дозволить збільшити обсяг видобутку риби й інших водних живих ресурсів у країні до 375 тис. тонн на рік.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter