ГоловнаЕкономікаФінанси

У Києві банки обмежили продаж валюти

У деяких відділеннях доларів немає взагалі.

У Києві банки обмежили продаж валюти
Фото: Макс Левин

Сьогодні в ЗМІ з'явилася інформація про те, що НБУ вводить жорсткий курс гривні. Зазвичай у таких випадках долар і євро різко зникають з обмінників.

ФИНАНСЫ bigmir)net побували у відділеннях деяких столичних банків і поцікавилися, як йдуть справи з продажем валюти.

Як з'ясувалося, в деяких відділеннях доларів немає взагалі, в інших - заборонено продавати їх клієнтам. Подекуди суму для продажу в одні руки обмежено, а місцями треба замовляти потрібну суму для покупки по телефону.

Так, у відділенні ПУМБ заявили, що в них уже давно діють обмеження на купівлю валюти - не більш ніж $1000 в руки. При спробі обміняти гривні повідомили, що можна спробувати купити долари в іншому відділенні.

Така ж сума обмеження на купівлю валюти і в "Альфа-банку".

Я не думаю, що наступного року, як і цього, будуть суттєві коливання. Звісно, девальвації не буде.— Юрій Колобов, міністр фінансів

В одному з центральних відділень "Креді Агріколь" повідомили, що вони "просто не продають валюту останнім часом".

У "Райффайзен банку Аваль" валюти не було в наявності, але у відділенні розповіли, що можна попередньо замовити необхідну суму доларів для покупки, і її привезуть у відділення.

Зазначимо, що низка експертів і організацій заявили про девальвацію гривні. Так, зарубіжні фінансові рейтинги підігрівають на українському ринку спекулятивний попит на долар, але навіть з урахуванням цього фактора курс не вийде з коридору 8,10-8,40 грн/USD. Такого висновку дійшли експерти після оприлюднення інформації, яку обговорювали на закритій нараді в голови НБУ з банкірами, що відбулася цього тижня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter