ГоловнаЕкономіка

Присяжнюк: вивезення зерна з України дуже динамічне

У жовтні експорт перевищить планку 2 млн тонн.

Присяжнюк: вивезення зерна з України дуже динамічне
Фото: podrobnosti.ua

Експорт зерна з України цього року відбувається дуже динамічними темпами, заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

"Ми вже експортували понад 6 млн тонн зерна. У жовтні, ми переконані, експорт перевищить планку 2 млн тонн", - цитує чиновника РБК-Україна.

За перші три місяці нинішнього сезону (в липні-вересні) експорт становив 5,5 млн тонн зерна, за минулий сезон - 21,8 млн тонн.

При цьому міністр наголосив, що влада нині не має планів на обмеження експорту зерна.

Передноворічний баланс на зернові остаточно покаже, чи варто застосовувати обмежувальні заходи 2013 року— Богдан Тимків, голова компанії Grain Ukraine

"Щодо фуражного зерна, у тому числі ячменю та кукурудзи, ми ніяких експортних обмежень не вводитимемо, навпаки - будемо стимулювати. Стосовно ж продовольчої пшениці, то обов'язково будемо моніторити ситуацію спільно з зернотрейдерами й орієнтуватимемося передусім на продовольчу безпеку. Я ще раз наголошую, що наразі ніяких експортних обмежень уряд не вводитиме", - повідомив Присяжнюк.

Нагадаємо, у вересні зернотрейдери зобов'язалися перед Мінагрополітики експортувати не більш ніж 19,4 млн тонн зерна цього маркетингового року, з яких пшениці - 4 млн тонн. У жовтні обсяг дозволеного експорту пшениці було збільшено на 1 млн тонн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram