ГоловнаЕкономікаДержава

Влада може урізати витрати держбюджету

Джерела попереджають про підготовку секвестру.

Влада може урізати витрати держбюджету
Фото: segodnya.ua

Міністерство фінансів через зниження державних доходів готується до секвестру бюджету - урізання витрат.

Про це пише Forbes.ua із посиланням на два джерела в уряді. "Надходження за жовтень ще якось спробують витягнути, а далі буде секвестр", - розповіло одне із джерел. За даними інформаторів, у вересні державні доходи виявилися значно нижчими від запланованих.

Згідно з даними Держказначейства, у вересні державний бюджет отримав на 1,8 млрд грн менше, ніж у серпні - 25,5 млрд грн (за попередніми даними) супроти 27,3 млрд грн. Частково це пояснюється сезонними коливаннями і періодичністю податкових надходжень. Але основне падіння доходів припало на митницю. У вересні відомство переказало в  бюджет 9,2 млрд грн, що на 26% менше, ніж у серпні, коли було зібрано 12,4 млрд грн. Немає навіть інфляційного зростання доходів, оскільки у країні фіксують зниження цін.

За оцінками економістів, якщо збережеться нинішня динаміка надходжень, недобір до бюджету становитиме 30 млрд грн (без урахування запланованого дефіциту у 27 млрд грн), а з урахуванням покриття касових розривів Пенсійного фонду - до 50 млрд грн.

Колишній в.о. міністра фінансів Ігор Уманський припускає, що навіть якщо формального секвестру не буде, бюджетом просто почнуть керувати в ручному режимі.

Нагадаємо, четвертий квартал традиційно найбільш дохідний для державної скарбниці. За даними президента Академії фінансового управління при Мінфіні Тетяни Єфименко, на нього припадає третина всіх річних доходів.