ГоловнаЕкономікаФінанси

Українці встановили рекорд зі скуповування доларів

Чиста купівля валюти становила $1,8 млрд.

Українці встановили рекорд зі скуповування доларів
Фото: Макс Левин

Незважаючи на спроби влади переконати українців у стабільності гривні, у вересні вони почали ще активніше купувати валюту в банках.

Чиста купівля валюти (різниця між купленою і проданою банкам) населенням становила $1,802 млрд, повідомляє РБК-Україна із посиланням на дані Національного банку. Це найвищий показник цього року, він у 2,5 разу більше, ніж у серпні, коли чиста купівля становила "лише" $722,8 млн.

Згідно з даними НБУ, населення в серпні купило в банках валюти на $2,910 млрд, а продало лише на $1,108 млрд.

При цьому банківські вклади фізичних осіб у валюті зросли на $611,6 млн і на 1 жовтня становили $21,126 млрд.

Нагадаємо, що на початку вересня було зафіксовано стрибок вартості долара, коли на міжбанку курс сягнув 8,20 грн, а на готівковому ринку ціна доларів сягала 8,30 грн. У Національному банку пояснили, що подорожчання долара було ситуативним і пов'язаним з отриманими напередодні банками рефінансуванням у розмірі 3,8 млрд грн. Регулятор сподівався, що банки пустять ці кошти на кредитування, однак частина з них потрапила на валютний ринок. У підсумку попит на валюту значно перевищив її пропозицію, що й спричинило послаблення гривні.

Через подорожчання долара різко зріс попит на нього і в обмінних пунктах, унаслідок чого деякі банки навіть обмежили продаж валюти.

Прем'єр Микола Азаров вважає, що це банки змушують "простих людей купувати нікому не потрібні долари", провокуючи валютну істерію.