ГоловнаЕкономікаДержава

На збиткових держшахтах заробляють їхні покровителі

Дотації з бюджету обчислюються мільярдами гривень.

На збиткових держшахтах заробляють їхні покровителі

Державні шахти України приносять мільярдні збитки казні і дохід приватним можновладним особам.

Як пише "Корреспондент", 80% вуглевидобувних підприємств, керованих державою, не покривають власних видатків. Через це Україна щорічно марнує десятки мільярдів гривень дотацій на підтримку їхньої працездатності.

Однак такі взаємини розбестили галузь: на думку експертів, директорам держшахт вигідно декларувати збитковість заради бюджетних вливань.

Можливість розпоряджатися дотаціями приваблює до держшахт і бізнес, який діє через "своїх" директорів. Зокрема, за словами Михайла Волинця, нардепа-б'ютівця і лідера Незалежної профспілки гірників, у цьому секторі мають інтереси ключові представники влади - Олександр Янукович, син президента, і Олександр Єфремов, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді.

Ситуація така, що гроші на розвиток шахт із держбюджету надходять, а от результатів ефективної роботи немає— Юрій Бойко, міністр енергетики і вугільної промисловості

Нагадаємо, державні шахти в Україні переважно збиткові через високий знос основних фондів, несприятливі умови залягання вугілля та його низьку якість. Дотування вугільної галузі становить 10-13 млрд грн на рік.

Наступного року повинна розпочатися масова приватизація шахт.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter