ГоловнаЕкономіка

Монопольні переваги "Укртелекому" втрачені ще на початку двотисячних, - експерт

Україна стала першою в світі країною, де ліцензії на послуги в мережі третього покоління на базі стандарту UMTS були видані держкомпанії.

Монопольні переваги "Укртелекому" втрачені ще на початку двотисячних, - експерт

Новий власник "Укртелекому" - група СКМ - найближчим часом не отримає жодних переваг на ринку телекомунікацій, здатних підірвати становище інших гравців.

Про це заявив "ГЛАВРЕДу" експерт Школи політичної аналітики при Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" Петро Бурковський.

"Якби "Укртелеком" продали на початку 2000-их, компанія стала б безсумнівним лідером ринку. Однак тоді держава не визначилася, кому і на яких умовах продавати найбільшу телекомунікаційну компанію. А стратегічні інвестори були не зацікавлені в міноритарному пакеті. Тому час для розвитку "Укртелекому" було упущено. Наприклад, спроба вийти на ринок мобільного зв'язку для підвищення вартості компанії була зроблена надто пізно і не була доведена до кінця через бюрократизацію всього процесу", - зазначив він.

Водночас, за словами Петра Бурковського, Україна стала першою в світі країною, де ліцензії на послуги в мережі третього покоління на базі стандарту UMTS були видані держкомпанії. Але навіть незважаючи на придбання новітнього телекомунікаційного обладнання для роботи в 3G, створення мережі базових станцій йшло дуже повільно, говорить він.

"2006 року "Укртелеком" планував, що до 2010 р. його частка на ринку мобільного зв'язку зросте до 5%. Сьогодні частка дочірньої компанії "ТриМоб", незважаючи на зусилля інвестора (австрійська компанія EPIC), - трохи більше за 1% ринку, а прибуток від послуг мобільного зв'язку становить усього 5% валового доходу "Укртелекому". Також доходи від фіксованого проводового зв'язку щороку падають, що відображає загальносвітову тенденцію", - підсумував експерт.

Як повідомила наприкінці минулого тижня газета "КоммерсантЪ-Украина", група System Capital Management Group (SCM) Ріната Ахметова знаходиться на завершальній стадії переговорів з придбання міноритарного пакету акцій і отриманню операційного контролю над компанією "Укртелеком". Найбільший вітчизняний оператор фіксованого зв'язку і єдиний власник ліцензії UMTS 3G в країні було приватизовано наприкінці 2010 р. за 10,5 млрд. грн. (1,3 млрд. дол). Крім того, умови угоди нібито передбачають скасування раніше оголошеного продажу "Укртелекомом" мобільного підрозділу "ТриМоб".

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook