ГоловнаЕкономіка

Путін не бачить монополізму "Газпрому" в Європі

Російський газовий гігант займає 27% на ринку Європи, а норвезькі компанії - 29%.

Путін не бачить монополізму "Газпрому" в Європі

Президент Росії Володимир Путін вважає, що "Газпром" не є монополістом на європейському газовому ринку.

"Зараз проти "Газпрому" розгорнули кампанію в європейських країнах - вишукують нібито монопольне становище на ринку. Раніше проводили виїмки документів. Хочу звернути увагу, що "Газпром" займає 27% на ринку Європи, а норвезькі компанії - 29%. Який же це монополізм?" - заявив він під час інвестиційного форуму ВТБ Капітал "Росія кличе!".

За його словами, в ціні газу, яку сплачують кінцеві споживачі, 60% становлять податки. Путіна обурює, що європейці хочуть нижчої ціни за рахунок зниження доходів "Газпрому", а не податків.

Російські партнери розуміють наші правила, проте не сприймають їх повністю. Це інша культура— Гюнтер Оттінгер, єврокомісар з питань енергетики

При цьому він додав, що в Європі газ постачають споживачам через кількох перекупників.

Нагадаємо, у вересні Єврокомісія порушила антимонопольне розслідування проти "Газпрому".

Чиновники ЄС звинуватили газового монополіста в порушенні законів - в розподілі ринку, у встановленні несправедливих цін на газ і в перешкоджанні закупівлям палива в незалежних постачальників.

Натомість у "Газпромі" заявили, що дії Єврокомісії - це спроба тиску з метою зниження цін. Представники компанії зазначали, що останнім часом "Газпром" і російський уряд пропонували Єврокомісії діалог, але з боку єврочиновників не було жодних відповідних дій.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter