ГоловнаЕкономікаДержава

Російський бізнесмен: рівень корупції в Україні зашкалює

Колишній власник Конверсбанку розповів про хабарі в Нацбанку.

Російський бізнесмен: рівень корупції в Україні зашкалює
Фото: dw.de

Володимир Антонов, колишній власник націоналізованого литовського банку Snoras і українського Конверсбанку (нині - CityCommerce Bank), вважає, що рівень корупції в Україні є надзвичайно високим.

"Скажу одне: рівень корупції у вашій країні зашкалює. Інвестори натовпом тікають з України. У вас в Україні немає системи нагляду, і все можна купити, як в супермаркеті. Водночас у вас дешевий Національний банк", - заявив Антонов в інтерв'ю "Експерту", поскаржившись, що не зміг захистити свої інтереси в НБУ (бізнесмен вважає, що Конверсбанк у нього вкрали колишні партнери за допомогою його доручення).

"Наші юристи спілкувалися і з головою Сергієм Арбузовим, і з його заступником Ігорем Соркіним. Нас там прийняли прихильно, поговорили, чогось пообіцяли і відправили додому. Таким ставленням до мене я не здивований. Адже їм все одно: на фінансовий стан НБУ моє становище жодним чином не впливає", - заявив Антонов.

Рівень корупції падатиме - і це буде свідчити про те, що інвестор буде більше довіряти нашій країні— Віктор Янукович, Президент України

Також він озвучив розцінки на "негласні" послуги регулятора. За його словами, щоб убезпечити себе від проблем при перевірках потрібно заплатити до $100 тис.

"У цих самих межах - отримання будь-якого дозволу. Ціна ліцензії на ведення банківської діяльності - $5-6 млн, при цьому "двушку" потрібно віддати в НБУ. Все заноситься кешем. Вартість за рефінансування закладена в ставці. Якщо офіційна ставка 10% річних, а реальна ставка залучення на ринку - 20%, то половину від десяти віддасте регулятору. Взагалі Національному банку України простіше було б повісити прейскурант на дверях центральної будівлі по вулиці Інститутській", - заявив Антонов.

Нагадаємо, прем'єр Микола Азаров не вірить у високий рівень корупції в Україні, хоча згоден, що проблема корупції дійсно є.

Зазначимо, що 2011 року Україна посіла 152-е місце в рейтингу корупції за версією Transparency International з рейтингом 2,3 бала. Індекс сприйняття корупції, що розраховується фахівцями організації, визначає рівень корупції в держсекторі - від "0" (високий рівень корупції) до "10" (корумпованих чиновників майже немає).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter