ГоловнаЕкономікаДержава

Переведення ТЕЦ на вугілля оцінили в $4,5 млрд

Україна зможе заощадити щонайбільше 3 млрд кубометрів газу.

Переведення ТЕЦ на вугілля оцінили в $4,5 млрд
Юрий Корольчук
Фото: Макс Левин

Переведення українських теплоелектроцентралей з газу на вугілля коштуватиме країні $4,5 млрд.

Таку оцінку представив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук в статті на Forbes.ua.

"Переведення всіх ТЕЦ на використання вугілля обійдеться, за найскромнішими підрахунками, у $1,5 млрд. І це мова йде тільки про ремонт, а не модернізацію. При цьому додатково $1 млрд потрібно витратити для облаштування вугільної інфраструктури - відвали для породи, склади для вугілля, комунікації. Ще близько $2 млрд - це витрати для споруд очищення газів CO2", - зазначає він.

Ми переводимо всі наші ТЕЦ на вугілля. На це буде потрібно близько року, але ми цю роботу вже почали— Юрій Бойко, міністр енергетики

Він повідомив, що всі ТЕЦ України споживають 6 млрд кубометрів газу. Однак на заміну обладнання може претендувати лише частина ТЕЦ. Тому реальна цифра обсягу російського природного газу, який може заощадити Україна, - це 3 млрд кубометрів (у перерахунку на нинішні ціни, економія становитиме понад $1,2 млрд, - LB.ua).

Нагадаємо, що голова Комітету з енергетики Держдуми Росії Іван Грачов вважає, що на переведення ТЕЦ на вугілля будуть потрібні не мільярди, а десятки мільярдів доларів.

За словами Миколи Азарова, шість ТЕЦ вже переведені на вугілля, а за сім місяців 2012 року Україна скоротила споживання газу майже на 3 млрд куб. м.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter