ГоловнаЕкономікаДержава

Україна скочується в рецесію

За підсумками року може бути зафіксовано падіння промисловості.

Україна скочується в рецесію
Фото: EPA/UPG

Падіння промислового виробництва в Україні найбільше торкнулося експортної галузі. Спад у машинобудуванні в серпні поглибився з 7,4% до 13,7%, а в металургії - з 8,6% до 12,5%. Уперше зафіксовано спад у харчовій промисловості. Експерти попереджають, що Україна скочується в рецесію.

Як повідомляє "КоммерсантЪ-Украина", загалом падіння виробництва спостерігають третій місяць поспіль. Воно вже повністю нівелювало весняний ріст. За січень-серпень падіння становило 0,4%.

Експерти прогнозують: якщо у вересні не буде зростання виробництва, то падіння промисловості буде зафіксовано і за підсумками року.

"Статистичні дані показують, що ми впевнено входимо в рецесію. Навіть якщо за підсумками року нам вдасться показати зростання ВВП на рівні 1%, це не вирішить ключової проблеми - ситуація в економіці продовжує погіршуватися", - зазначає директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Ми маємо, на жаль, іще невелике, проте обнадійливе пожвавлення економічної діяльності— Микола Азаров, прем'єр України

Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць оцінює темпи зростання ВВП за підсумками 8 місяців у 1,5%. "Якщо тенденція продовжиться, то за підсумками року буде падіння економіки. Якщо ситуація покращиться, то в кращому разі буде 1% зростання", - попереджає він.

Нагадаємо, востаннє зниження промвиробництва за підсумками року було зафіксовано 2009 року, коли воно становило 21,9%. 2010 року спостерігалося зростання 11,2%, 2011-го - 7,6%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter