ГоловнаЕкономіка

Син Януковича завойовує вугільну галузь України

Підприємства інших вугільних магнатів втрачають позиції.

Син Януковича завойовує вугільну галузь України
Фото: Макс Левин

Бізнес-група Олександра Януковича менш ніж за рік освоїла на державних тендерах у вугільній галузі майже 7 млрд грн, посунувши інших конкурентів.

Про це пише ZN.UA.

"Вугільна карта України видозмінюється  на очах. Якщо раніше на ній було зображено десятки вугільних генералів (ті, хто освоював державні кошти) і маршал Рінат Ахметов (власник чи не найбільш продуктивних шахт), то тепер місце перших зайняв новий потужний гравець - старший син Президента Олександр Янукович. І яке в нього буде звання, стане зрозуміло вже наступного року. Є підозра, що йому світять фельдмаршальські погони", - йдеться в статті.

Зокрема, на тендерному ринку гірничого устаткування для державних шахтарів можна виділити вже десять активних фірм, об'єднаних брендом "Сім'ї".

"Перспективи в галузі вимальовуються доволі прості. Згадані переможці тендерів державних шахт менш ніж за рік отримали підряди на 6,9 млрд. грн. Останніми тижнями ці фірми виграють 80-90% усіх тендерів вуглепрому. А попереду - приватизація, під яку вже підготовлено низку компаній з "інвесторськими" назвами", - пише видання.

"З тендерами у сателітів "ДРФЦ" все склалося напрочуд вдало. За 9 місяців цього року вони продали державним шахтам товарів на 6 млрд грн. Для порівняння: група Іванющенка - на 2 млрд, Єфремова - на 1,4, Ахметова - на 1,2. І частка останніх скорочується просто на очах", - зазначено в статті.

З вугіллям ситуація теж не найгірша: за півтора року тільки Асоціація продала державі "чорного золота" на 1,5 млрд грн., сателіти заробили ще кілька сот мільйонів на збагаченні вугілля.

"Далі - більше: старший син президента націлився на приватизацію шахт за 1 грн, яка повинна стартувати після виборів, щоб не відбити у ПР електорат", - пише газета.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter