ГоловнаЕкономікаДержава

Акімова пояснила, чому впали доходи бюджету

Контроль за наповненням скарбниці лежить на Мінфіні.

Акімова пояснила, чому впали доходи бюджету
Фото: Макс Левин

Доходи держбюджету України за підсумками року вийдуть на запланований рівень, не зважаючи на істотне падіння в липні. Таку думку висловила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

"Ми сподіваємося, що питання наповнення дохідної частини буде відповідати тим планам, які ставилися урядом на цей рік. І бюджет зможе нормально вирішувати всі питання, починаючи з інвестиційних процесів, закінчуючи соціальними питаннями", - сказала вона.

Акімова пояснила, що на темпи наповнення доходної частини бюджету впливає, перш за все, активність роботи підприємств, а також сезонні фактори, від яких залежить така активність в деяких галузях, а також робота митної і податкової служб. "Всі ці три складові знаходяться під пильною увагою уряду, вони порушуються на засіданнях уряду, і наскільки я пам'ятаю, це було на передостанньому засіданні Кабміну", - сказала чиновник.

Вона зазначила, що питання контролю наповнення доходної частини бюджету знаходиться в компетенції Міністерства фінансів. "Міністерство фінансів має робити все для того, щоб доходи надходили регулярно, при цьому, звичайно, не перегинаючи палицю", - підкреслила Акімова.

Нагадаємо, державні доходи впали на 20% в липні порівняно з минулим роком. Водночас дефіцит дербюджету України за січень-липень зріс майже вдвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив 16,936 млрд грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter